30 millió támogatás a családok közös foci élményére

2012. 06. 12.

Tizenegy egyesületnél és két önkormányzatnál folytatódik az E.ON programja

Hosszúhetény, Nagyvázsony, Kalocsa, Pátka, Lenti – a harmadik Családi Foci pályázat nyerteseinek köre ismét bővült. A díjazottak az ország legkülönbözőbb pontjain valósíthatnak meg családok egészséges sportolását elősegítő rendezvényeket: egyesületek és önkormányzatok egyaránt.

A harmadik éve működő Családi Foci pályázat immár hagyománnyá vált: a mostani díjazottakkal már 41 településen várják a családokat a családi foci program lehetőségei. Az ország minden részéből beérkezett összesen majd’ száz pályázat ismét bizonyította, hogy sokan gondolják úgy: a sportág családokat lelkesítő és összekovácsoló ereje valóság lehet.

Az ország mind a 19 megyéjéből és Budapestről is érkeztek pályázatok, ami külön öröm, hiszen eddig voltak olyan régiók, amelyekbe még nem jutott el a program híre. Idén 70 egyesület és 28 önkormányzat pályázott, jobbnál-jobb ötletekkel.

„Két éve látogatjuk már a programot megvalósító településeket, és meg kell mondanom, nagyon jó érzés részese lenni ennek a folyamatnak. Ez már egy folyamatos, fenntartható jó üggyé vált, hiszen tapasztaljuk, hogy sokan azok közül, akik nyertek az első vagy második pályázaton, a pályázati források után, önerőből is folytatják a Családi Foci programokat. Azt gondolom, hogy az E.ON-nak érdemes volt elindítania a programot, mert mind a gyerekek, mind a felnőttek remekül érzik magukat rajta. Minden településen remekül éltek a lehetőséggel, és a körülményekhez, időjáráshoz igazodva a maximumot hozták ki a szervezők a rendezvényekből. Mondhatom, nagyon jó ott lenni velük együtt" – nyilatkozta Vincze Ottó labdarúgó, a Családi Foci program nagykövete, aki szakértőként is segítette a pályázatot.

„Az idén szinte minden a sportról szól, számunkra meg különösen, hiszen a MOB főtámogatója, a Paraolimpia támogatója vagyunk, saját olimpikonjainknak is szurkolhatunk, becsatlakoztunk a Média Unió „a sport mindenkié” kampányába és idén is folytatjuk a Családi Foci programunkat. Mi ezzel tudunk hozzájárulni a magyar foci fejlesztéséhez, felvirágoztatásához. Külön jó érzés, hogy éppen az idei Foci EB alatt tudjuk a pályázat eredményhirdetését megtartani.
Az első pályázat kiírásakor mi magunk is kíváncsiak voltunk, vajon a családi foci ötletére fogadókész-e a társadalom, és hogy milyen megvalósítási ötletekkel állnak elő a szakmabeliek és az „amatőrök”. A majd’ harminc már megvalósult pályázat után már látjuk, hogy ez egy „ziccer” volt: a pályázók és a nyertesek nagyon lelkesek, és országos az érdeklődés a program iránt” – mondta Konrad Kreuzer, az E.ON igazgatóságának elnöke.

A Vincze Ottó Családi Foci nagykövetből, Ihász Kálmán és Szentmihályi Antal legendás olimpiai bajnok labdarúgókból, Fábián László olimpiai bajnok öttusázóból és az E.ON csoport munkatársából álló zsűri beérkezett színvonalas, átgondolt és ötletes pályázatból kiválasztotta azt a néhányat, amelyek a Program legjobb megvalósítását ígérték.