35 perc jó játék kevés volt

2014. 03. 30.

A horvát B-csapat elleni pénteki győztes „bemelegítés” után szombaton az első hivatalos mérkőzésén lépett pályára a magyar női válogatott a februárban kinevezett Németh András új szövetségi kapitányi időszakában.

Az előző napi találkozót kihagyó Görbicz Anita, Kiss Éva, Kovacsics Anikó és Bognár-Bódi Bernadett immár pályára lépett, ez alkalommal Kovacsicz Mónika, Schatzl Nadine, Szikora Melinda és Tóth Gabriella volt a négy kimaradó.

Umagban bemutatták a decemberi magyar-horvát közös rendezésű női Európa-bajnokság kabalaállatát, egy rókalányt. Az egyelőre anonim figurának neve még nincs, de e célból hamarosan pályázatot írnak ki a szervezők.

A horvát nemzeti együttes elleni kezdő hetes a rutinos törzstagokra épült (Kis Éva, Bognár-Bódi, Soós, Görbicz, Tomori, Kovacsics), de a fele részben szinte vagy teljesen újonc játékosokból álló bő keretből beálló poszton ‒ „régi” arc híján értelemszerűn ‒ egy fiatal, Mészáros Rea kapott először lehetőséget.

Az új Németh-éra első „hivatalos” magyar gólját Görbicz szerezte, ezzel vezettünk, miként a folytatásban is, a 12. percben már 7-4-re, amikor a hazaiak időt kértek. Hárman húzták a szekerünket, hiszen a hét gólunkon csak Bognár-Bódi (4) és Görbicz (3) osztozott, miközben Kis Éva több lövést is fogott. Egygólnyira visszajöttek a horvátok, de az elemében lévő ‒ még ha közben egy hetest el is rontó, de kettőt belövő ‒ Görbicz vezérletével 11-7-re ismét elhúztunk, de 12-12-nél egalizáltak a hazaiak. Folyamatosan lehetőséget kaptak a kispadról beszállók, Orbán, Bulath, Kovács Anna és Kisfaludy is beszállt a játékba.

A Görbicz (7)-Bódi (5) duó mellett azonban magyar részről csak Orbán és Kovacsics volt egyszer-egyszer eredményes, így a félidő hajrájában fordítottak a kockás mezesek, akik 16-14-es vezetéssel vonulhattak pihenőre, mert Görbicz dudaszó körül esett gólját nem adták meg.

A térfélcsere után állandósult a horvátok vezetése (19-16, 20-17), Tomori közben meglőtte az első gólját, Soós kétszer is betalált, 20-18-nál pedig Németh András időt kért a 38. percben. Az irányító poszton Szucsánszkival, a bal szélen pedig Erdősivel visszatért csapatunk továbbra is csak futott az eredmény után, a háromnegyed óra elteltével már tizedszer eredményes Görbicz hetesei kevésnek bizonyultak még a különbség tartásához is, a sok hiba következtében 27-21-re húztak el a hazaiak, ami újabb magyar időkérést vont maga után. Planéta bemutatkozása sem járt szerencsével, hiszen gyorsan kiszórták kétszer két percre, az együttes ellenben összeszedettebben játszott, az utolsó bő tíz percet Tomori feljavulásának is köszönhetően 7-3-ra megnyertük, de az első huszonöt és az utolsó tíz perc jobb teljesítménye összességében kevés volt a győzelemhez, amelyet 30-28-ra a horvátok szereztek meg. A két együttes vasárnap délelőtt ismét megmérkőzik egymással az isztriai tengerparti városban.

Németh András: „A meccs nagy részében mutatott játékkal elégedett voltam. A fő probléma az volt, hogy a cserék nem sikerültek, a padról többet kell hozzátenni a jövőben. Cserélni viszont kellett, mert a lányokat nem akartam túlterhelni ebben az időszakban.”

Női válogatott felkészülési mérkőzés:

HORVÁTORSZÁG‒MAGYARORSZÁG 30-28 (16-14), Umag, játékvezetők: Barle, Vucic (horvátok)
HORVÁTORSZÁG: Jelcic, Zderic (kapusok), Basic 1, Benko 4, Covic 1, Elez 6 (4), T. Grubisic 1, Jezic 1, Koznjak 1, Lovric, V. Milanovic Litre 2, Penezic 5, Tatari 3, Zebic 5 (1)
MAGYARORSZÁG: Kiss É., Víg (kapusok), Bognár-Bódi 6, Bulath, Erdősi, Görbicz 13 (7), Kisfaludy, Kovacsics 1, Kovács A., Mészáros, Orbán A. 2, Planéta, Soós V. 2, Szucsánszki, Takács D., Tomori 4.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc Hétméteresek: 6/5, ill. 8/7

A franciák és az oroszok is kijutottak az Eb-re

A francia és az orosz női kézilabda-válogatott is kijutott a decemberi magyar-horvát rendezésű Európa-bajnokságra.

A döntetlen is elég lett volna mindkét csapat számára az Eb-részvételhez, azonban egyik sem elégedett meg ennyivel. A szünetben még háromgólos hátrányban lévő franciák 24–19-re nyertek otthon Izland ellen, míg az oroszok Macedóniában győztek 31–24-re.

Korábban Norvégia biztosította a helyét az idei Eb-n, amelyen a magyar és a horvát válogatott rendezőként automatikusan indulhat.

NŐI KÉZILABDA EB-SELEJTEZŐ

1. CSOPORT, 4. FORDULÓ
Ausztria–Litvánia 32–22
Dánia–Ukrajna 28–26
Az állás: 1. Dánia 6 pont (106–84, 3 mérkőzés), 2. Ausztria 6 (124–120), 3. Ukrajna 2 (3 mérk.), 4. Litvánia 0

2. CSOPORT, 4. FORDULÓ
Franciaország–Izland 24–19
Szlovákia–Finnország 38–17
Az állás: 1. Franciaország 8 pont, 2. Szlovákia 6, 3. Izland 2, 4. Finnország 0

4. CSOPORT, 4. FORDULÓ
Törökország–Olaszország 23–21
Az állás: 1. Hollandia 6 pont (3 mérk.), 2. Spanyolország 4 (77–49, 3), 3. Törökország 4 (73–102), 4. Olaszország 0