A Benedek-csapat hatgólos sikere a juniorok ellen

2013. 04. 17.

A magyar férfi vízilabda-válogatott 14–8-ra nyerte meg a juniorválogatott elleni felkészülési mérkőzést a Komjádi uszodában.

Az első negyedet 3–1-re nyerte meg Benedek Tibor csapata a Horkai György vezette fiatalok ellen.
Az első játékrészben Hárai Balázs, Vámos Márton és Angyal Dániel volt eredményes, míg a junioroktól Dőry Farkas szépített a szünet előtt.
A folytatásban nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a „nagyok", Vámos újabb találatokkal vezette a Benedek-csapatot, amely a nagyszünetre már tetemes előnyre tett szert (9–3).
A harmadik negyed szoros küzdelmet hozott, mindkét csapat három gólt szerzett, és a juniorok az utolsó játékrészben is tartották a lépést a felnőttekkel, így a második félidőben nem változott a hatgólos különbség, a Benedek-csapat 14–8-ra győzött.

FÉRFI VÍZILABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–JUNIORVÁLOGATOTT 14–8 (3–1, 6–2, 3–3, 2–2), Komjádi uszoda, 1500 néző. V: Székely Balázs, Fekete B.
MAGYARORSZÁG: Nagy V. – JANSIK SZ. 2, Bátori 1, Gór-Nagy, Hárai 2, Hosnyánszky, VÁMOS 4. Cs: Lévai (kapus), Bedő 1, Angyal 1, SALAMON 3, Fülöp, Jansik D
JUNIORVÁLOGATOTT: György – Berta, Sedlmayer 1, Telegdy, NÉMET T. 2, Csapó M., Lőrincz 2. Cs: Bendes (kapus), Sánta 1, Dőry 2, Hegedűs B., Szabó Bendegúz, Kalanovics
Gól – emberelőnyből: 5/1, ill. 5/0 Gól – ötméteresből: –, ill. 2/1
Kipontozódott: Szabó Bendegúz (21. p.)
Benedek Tibor: – Azt láttam, hogy alakul a juniorválogatott, és az onnan átkerült Jansik Szilárd is nagyon jól játszott. Két napot dolgoztunk, nagyon kevés lehetőségük van a fiataloknak, akik be akarnak kerülni a válogatottba, de azt is meg kell tanulniuk, hogyan használják ki a kevés adódó sanszot.
Horkai György: – Ünnephez méltó mérkőzést játszottunk, sok góllal, köztük látványos találatokkal. Elégedett vagyok a csapattal, jó csata volt.