Újabb győzelem a házigazdák ellen

A BL-győztes Kielt is legyőzte a Veszprém, Minszkben is kikapott a Pick

2012. 10. 19.

A magyar bajnok Veszprém szinte végig vezetve hazai környezetben 31-30-ra győzött a BL-győztes német THW Kiel ellen.

Az MKB Veszprém remek játékkal 31-30-ra győzött a Veszprém Arénában a Bajnokok Ligája-győztes német THW Kiel ellen. A hazaiak legjobbja a kilenc találatig jutó Nagy László volt.

A Kiel igazi sztárcsapat, az előző idényben veretlenül nyert a BL-ben, és a mostani kiírásban százszázalékos mérleggel állt, akárcsak a magyar bajnok, amelynek erőt adhatott, hogy vasárnap nyert az előző idényben finalista spanyol Atlético Madrid otthonában.

Óriási érdeklődés volt a találkozó iránt, a házigazda klub tájékoztatása szerint 10 ezer belépőre érkezett igény, de csak fele ennyien férnek el az Arénában. Nagy László gólja után a két kapus, Alilovic és Omeyer remekelt, előbbi két büntetőt is megfogott. A Kiel őrült tempót diktált, de amikor Terzic háromszor is betalált, és ezzel 9-6-ra ellépett az MKB, időt kértek a vendégek.

Több poszton is cseréltek a németek, plusz védekezési stílust is váltottak, és Sprenger találataival sikerült egyenlíteniük. A hat idényen át Veszprémben szereplő Vujin kakaskodott Iváncsik Tamással, aminek a vége hazai emberelőny lett. Látványos elemek is előkerültek a komoly tét ellenére, Nagy egyszer hát mögötti passzal hozta kihagyhatatlan helyzetbe Iváncsik Tamást, egyszer pedig "berepülős", úgynevezett kínai figura végén volt eredményes. Laluska kiállítása alatt, éppen a szünet előtt Sigurdsson révén visszavette a vezetést a címvédő.

A második félidő elején Iváncsik T. révén fordított a Veszprém, de ellépni nem tudott riválisától. Nagy ismét vállára vette a csapatot - akárcsak vasárnap, Madridban -, ám a többiek többször eladták a labdát (vagy az Omeyert váltó Palicka védett), és emberhátrányban ismét fordult a kocka (42. perc: 22-23).

A jó sorozat ellenére időt kértek a vendégek, a hazaiak pedig kapust cseréltek, Fazekas állt be. Gödörbe került a Veszprém, negyedórával a vége előtt 25-23 volt a Kiel javára. Wiencek kiállítása alatt viszont újra eredményesek voltak a hazaiak és ezzel együtt visszajött a remény (49. p: 26-25).

A hajrá előtt időt kért az MKB, és nehezen ugyan, de tartani tudta sovány előnyét, köszönhetően többek között Fazekas remeklésének. Az utolsó előtti percben, veszprémi ziccerben Carlos Ortega vezetőedző éppen időt kért, így elmaradt a gól, de nem végül is volt rá szükség, mert sikerült kapott gól nélkül kihúzni a lefújásig.

Mester mérleg:
CARLOS ORTEGA:
"Mit mondhatnék annál többet, mint hogy legyőztük a BL előző idényének legjobbját, vagyis a világ legerősebb együttesét? Megújult csapatunk csodálatosan küzdött, és akadtak ugyan kiemelkedő egyéni teljesítmények, de a csapatmunkának köszönhettük a két pontot. Az útnak azonban még csak az elején járunk, sok munka vár még ránk."
ALFRED GÍSLASON:
"Fantasztikus hangulatban játszottunk, de igyekeztünk kikapcsolni a külső körülményeket. Az utolsó három másodpercben, amikor még lehetett volna esélyünk az egyenlítésre, kapusunk indítása után nem kaptunk meg egy jogos hétméterest – a bírók azt mondták, amíg a kapustól előreszállt a labda, lejárt a három másodperc."

Férfi BL, 4. forduló,
B csoport:
MKB VESZPRÉM–THW KIEL (NÉMET) 31–30 (14–15), Veszprém, 5000 néző. V: Abrahamsen, Kristiensen (norvégok)
VESZPRÉM: ALILOVIC – IVÁNCSIK T. 7 (2), NAGY L. 9, Sulic 1, Rodríguez 1, TERZIC 4, Iváncsik G. 1. Csere: FAZEKAS (kapus), Gulyás, Császár 1, SCHUCH, Laluska 1, Dzsamali 2, Ugalde 2, Oneto 2.
KIEL: OMEYER – SPRENGER 6, Wiencek, Ahlm 2, Ilics 1, JÍCHA 4, SIGURDSSON 8. Csere: Palicka (kapus), Toft, Ekberg 1 (1), Zeitz 4, Narcisse 2, Vujin 2
Kiállítások: 8, ill. 12 perc Hétméteresek: 2/2, ill. 4/1
Constanta (román)–Celje (szlovén) 22–17 (10–5)
Sävehof (svéd)-Atlético Madrid (spanyol) 35-30 (17-16)
A csoport állása négy forduló után: 1. MKB Veszprém 8 pont, 2. THW Kiel 6, 3. Sävehof 4, 4. Atlético Madrid 2 (111-116), 5. Celje 2 (92-107), 6. Constanta 2 (94-124)

Minszkben is kikapott a Pick

A Pick Szeged 29-24-re kikapott csütörtökön a találkozó előtt még nyeretlen fehérorosz Dinamo Minszk otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.
A találkozó elején fej fej mellett haladtak a csapatok, majd Bogdanov, a hazaiak kapusa kifogott egy jobb periódust, ezt pedig társai támadásban kihasználták, és háromgólos vezetésre tettek szert. A fehérorosz gárda ezt követően sem állt le, többször is kihasználta a magyar csapat labdavesztését, és az ötgólos Sevaljevic vezetésével a félidőben 17-10-re vezetett.
A fordulást követően állandósult a különbség, a Szeged nem nagyon tudott közelebb kerülni riválisához. Skaliczki László együttese tíz perccel a vége előtt három gólra feljött, de ennél jobban nem tudta megközelíteni ellenfelét.

SZERGIJ BEBESKO, a Minszk edzője:
"Tudtuk, hogy kemény meccs lesz, de szerencsére remek iramban kezdtük a találkozót, és a lendület az első félidőben meg is maradt. Izgalmasan alakult a hajrá, ekkor a Szeged megmutatta, hogy jelentős nemzetközi tapasztalatokkal rendelkezik. Szerencsére a hajrá is a miénk volt, és fontos győzelmet arattunk. "
SKALICZKI LÁSZLÓ, a Szeged edzője:
"Az első félidőben a hazai csapat védekezése, kapusteljesítménye megadta az alaphangot, és teljesen elbizonytalanított bennünket. A második félidőben már jobb produkciót nyújtottunk, de nem volt szerencsénk, négy olyan kapufát lőttünk, amelyek után kifelé pattant a labda – pedig volt sanszunk utolérni a Minszket. Érdekes meccs volt, csapatom a jó és a rossz arcát is megmutatta. "

FÉRFI KÉZILABDA BL
D-CSOPORT, 4. FORDULÓ
DINAMO MINSZK (FEHÉROROSZ)–PICK-SZEGED 29–24 (17–10), Minszk, 3250 néző. Vezette: Dinu, Din (románok)
MINSZK: BOGDANOV – Gy. Rutenka 3, Sztecjura 1, Bruvka 2, Atman 3 (1), Babicsev 3,Doroscsuk 2. Csere: Mijatovics (kapus), ONUFRIJENKO 5, Nyikulenkov, SEVALJEVICS 9 (6), Szkopincev 1
SZEGED: Tatai – Prodanovics 2, Balogh Zs. 2, Larholm 4 (1), ZUBAI 4, Sulc 1, VADKERTI 1. Csere: Mikler (kapus), Czina, Ancsin 2, Blazevic 3, Buday 1 (1), Kekezovics 2, Pribanic 2
Kiállítások: 8, ill. 8 perc Hétméteresek: 8/7, ill. 3/2
Füchse Berlin (német)-Schaffhausen (svájci) 31-27 (14-11)
szombaton:
Croatia Zagreb (horvát)-Barcelona (spanyol) 18:00

Az állás: 1. FC Barcelona 6 pont/3 mérkőzés (92-70), 2. Füchse Berlin 6/4 (113-108), 3. Croatia Zagreb 3/3 (84-82), 4. Dinamo Minszk 3/4 (105-105), 5. Pick Szeged 2/4 (103-117), 6. Schaffhausen 2/4 (107-121)
A csoportokból az első négy helyezett jut a nyolcaddöntőbe.

Most egy hónap szünet következik a legrangosabb sorozatban, a Veszprém legközelebb november 18-án, Göteborgban lép pályára a svés Sdvehof vendégeként. A Szeged szintén november 18-án lép pályára, amikor az eddig százszázalékos spanyol Barcelonát fogadja.