Koló, egy kenus legendája

A címvédőtől kikapott a női vízilabda-válogatott

2016. 08. 13.

A magyar női vízilabda-válogatott 11-6-ra kikapott a címvédő és világbajnoktól, az Egyesült Álamok gárdájától szombaton. Csoportharmadikok vagyunk.

Bíró Attila Európa-bajnok együttese ezzel a négyes harmadik helyén végzett, ami azt jelenti, hogy a folytatásban az olimpiai bronzérmes ausztrálokkal játszik majd a negyeddöntőben.

A londoni olimpia bronzmérkőzésén a hosszabbítás után 13-11-es ausztrál siker született. 2008-ban, Pekingben ugyancsak a harmadik helyért csatázott egymással a két válogatott, a kínai metropoliszban 9-9-es döntetlen után büntetőkkel győztek az ausztrálok. Az olimpiai felkészülés során többször is megmérkőzött egymással a két gárda, a margitszigeti BENU Kupán egy rendkívül kemény összecsapáson 5-3-ra nyertek az ausztrálok, később Cegléden pedig 7-7-es döntetlen született.

Amerikai góllal indult a találkozó, de gyorsan jött a magyar egyenlítés, Szűcs Gabriella lövése az amerikaiak világklasszis kapusának, Asleigh Johnsonnak a hóna alatt talált utat a hálóba. Nem sokat kellett várni a rivális újabb találatára, Kasó Orsolyát könnyedén ejtette át Maggie Steffens, az amerikaiak kapitánya. A magyarok tapadtak ellenfelükre, Bujka Barbara centerben verte meg emberét és húzta a labdát a kapuba (2-2). Az amerikaiak erejét jól mutatta, hogy Adam Krikorian szövetségi kapitány szinte teljes sort is cserélhetett.

A második negyedben ismét az amerikaiak szereztek vezetést, de Czigány Dóra egy szép pattintott lövéssel válaszolt. A világbajnok - amely talán kissé a bírók támogatását is élvezte - két emberelőnyt váltott gyorsan gólra, majd Kaleigh Gilchrist "pókhálózta ki" a jobb felsőt (6-3). A hetedik amerikai találatot követően Bíró Attila időt kért, hogy kissé rendet tegyen a fejekben.

A harmadik felvonás Antal Dóra szép szélről bepattintott találatával indult, majd mindkét oldalon számos helyzet maradt ki, végül Steffens a játékrész végén emberelőnyből volt eredményes (8-4).

A negyedik negyed elején Keszthelyi Rita szerzett gólt egy megúszás végén, majd Szűcs Gabriella talált be kiszorított helyzetből, kettőre csökkentve ezzel a különbséget (8-6). Az amerikaiak azonban egy pillanat alatt "kapcsoltak" és egy remek húzásgóllal ismét elléptek, sőt, ötméteresből újra "lőtávolon" kívülre kerültek (10-6). A tengerentúliak lendülete nem tört meg, Courtney Mathewson fórból lőtte ki a jobb felső (11-6), beállítva ezzel a végeredményt.

Eredmény, női vízilabdatorna, 3. forduló, B csoport: Egyesült Államok-Magyarország 11-6 (2-2, 5-1, 1-1, 3-2).
B csoport végeredménye: 1. Egyesült Államok 6, 2.Spanyolország 4, 3.Magyarország 2, 4.Kína 0
A csoport végeredménye: 1. Olaszország 6 pont, 2. Ausztrália 4, 3. Oroszország 2, 4. Brazília 0