A Dél-afrikai világkupa után 78 ponttal közelebb Londonhoz

2012. 03. 20.

Négy magyar hegyikerekes szerzett az olimpiai kvalifikációhoz szükséges világranglista-pontot a Dél-afrikai Pietermaritzburgban hétvégén megrendezett olimpiai-krossz világkupán.

A magyar válogatottban ezúttal az U23-asok teljesítettek jobban: korosztályában Benkó Barbara 4., Juhász Zsolt 10. lett. Eredményük a nemzet pontszerzésében fontos állomásnak tekinthető.

Az U23-as nők versenyét az orosz Ekaterina Anoshina nyerte, Benkó Barbara (Focus MIG Team) negyedik pozíciója 50; a férfiaknál az első helyen érkező osztrák Alexander Gehbauer mögött tizedikként érkező Juhász Zsolt (EuroOne-Waberer's Pro MTB Team) teljesítménye 22 pontot ért.

Az elit férfiak mezőnyében a svájci Nino Schurter győzött, Parti András (EuroOne-Waberer's Pro MTB Team) 69. helyen ért célba, míg Buruczki Szilárd (Merida Kőbánya TC) 110. lett. Aki világkupán a 60. helynél hátrébb fut be, és eredményesen befejezi a versenyt, az 3 világranglista-ponttal gazdagodik, így a két magyar fiú teljesítménye összesen 6 pontot ér.

A PCCC két fiatalja a juniorok közt méretett meg: Bányai Dominik 15. lett, Meggyesi Bercel nem fejezte be a viadalt.

„Edzőmmel, Bogár Gáborral rengeteget készültünk a hétvégi világkupára, ennek köszönhetően, mind mentálisan mind fizikálisan nagyon rendben éreztem magam a verseny előtt. Remek érzés volt, egy kitűzött célt sikerült megvalósítanom ezzel a helyezéssel. A java csak most jön, a folytatás sokkal keményebb lesz Európában!” – mondta a 22 esztendős Juhász Zsolt.

Parti András a 69. helyen zárta a nyitó futamot.

„A verseny elején még top 60-ban is tekertem, de nem éreztem az átütő erőt magamban. Az utolsó kört kicsivel 60-on kívül kezdtem meg, ezért rákapcsoltam. Ennek az eredménye egy defekt lett. Mindezek mellett még megérkezett egy monszun-szerű eső is, ami helyenként jéggé változtatta a pályát. Sikerült esnem egyet, de semmi komoly nem történt szerencsére, a célba így végül a 69. helyen értem be. Nem vagyok elégedett, de érzem, hogy ennél több van bennem, a célban sem éreztem azt a fajta kimerültséget, amit egy-egy világkupa-futam után érzek. Hazaérkezésem után levonjuk a tanulságokat és folytatjuk a felkészülést edzőmmel, Szöllőssy Istvánnal” – nyilatkozta a pekingi olimpikon.

(Forrás: hegyikerékpáros szövetség)