A felcsútiak harminc klub közül bizonyultak a legjobbnak a szigethalmi kempo kupán

2013. 10. 05.

A Felcsúti Fehér Tigrisek nyerték az idei Szigethalmi Szabadtéri Kempo Kupát, melyet az elmúlt hétvégén rendeztek. A hagyományoknak megfelelően a sport mellett a kultúra is fontos szerephez jutott a családi nappal egybekötött eseményen.

A Kornély György sensei vezette Felcsúti Fehér Tigrisek végső sikerével zárult az idei Szigethalmi Szabadtéri Kupa. A Fejér megyei harcművészeti egyesület legjobbjai a Miló Team-et és a hazai környezetben szerepelt Dojo Lovászt előzték meg a csapatversenyben. A három nemzet több mint százötven harcosát felvonultató XVII. Szigethalmi Szabadtéri Kupán negyedik helyen végzett az ugyancsak Fejér megye sporthírnevét öregbítő Bicskei Harcosok Kempo HSE. Érdekesség, hogy ezen egyesület vezetője ugyanaz a Kornély György, aki a felcsútiakat is irányítja. Ötödik az erdélyi Aladin Hero Team, hatodik pedig a Firewolf lett.

Az idei kupának „a zene és a sport kapcsolata”volt a mottója. Nem véletlenül, hiszen a küzdősport-seregszemlén olyan kísérő programok kaptak helyet, mint a zenés gyerek aerobik, vagy a hastánc bemutató. Az ugrálóvárral és arcfestéssel kiegészülve pedig igazi családi nappá varázsolták az egész napos programot. Természetesen akadt olyan kempo versenyszám is, amelyben szintén felcsendültek dallamok: több induló kipróbálta magát zenés formagyakorlatban. A nagy hagyománnyal bíró szigethalmi viadal sajátosságának tekinthető a speciális technikai szám, melyben lehetőséget biztosítanak a szervezők a fogyatékkal élőknek összemérni tudásukat.

Végeredmény:
1. Felcsúti Fehér Tigrisek, 2. Miló Team, 3. Dojo Lovász SKE, 4. Bicskei Harcosok Kempo HSE, 5. Aladin Hero Team (Románia), 6. Firewolf

2013. október 5-én az újonc Érmihályfalva Kupa, majd 19-20-án a jubiláló X. Délvidék Kupával folytatódik a Magyar Kempo Szövetség 2013/14-es versenysorozata.

(Forrás: Pecsu Press)