A felnőtt bajnoki érem után az EYOF-on is a dobogó a cél

2017. 07. 03.

A 2016. évi országos atlétikai bajnokság 100 méteres síkfutás döntőjében egy 2002. január 4.-én született fiatalember, Illovszky Dominik 10.59 idővel a második helyen ért célba, s szerezte meg a bajnoki ezüstérmet. Mindenki felkapta a fejét erre az eredményre, hiszen ebben a korban nem sok 14 éves dicsekedhet ilyen időeredménnyel a világon. A fiatal sprinteratléta most az EYOF-ra készül.

Dominik édesapja focizott, az apa nagybátyja Illovszky Rudolf, válogatott labdarúgó és szövetségi kapitány volt. Édesanyja atlétizált. Először a társastánccal próbálkozott, de nem talált magának párt. Így édesanyja sportját választva két évvel idősebb bátyát követve a Bp. Honvéd Tüzér utcai pályáját választotta. A többszörös magyar bajnok Könye Irma keze alá került. Fokozatosan ismerkedett meg az atlétika versenyszámaival. Három-négy éve kezdett komolyabban versenyezni.

„Első győzelmemet a gyerek korosztályban, ha jól emlékszem egy Mikulás-kupán szereztem 60 méteren és távolban. Hetente három, néha négy alkalommal edzek, kb. 2-2 órát. Edzőmmel azt valljuk, hogy fokozatosan kell terhelni a szervezetemet. Nem az a fontos, hogy most a világ legjobbjai között legyek. A felnőtt korra kell igazán beleerősödnöm, technikailag odaérnem a legjobbak közé. Addig is lépcsőről, lépcsőre tűzzük ki a célokat. A 2017-es fedett pályás országos bajnokságon kisebb sérülést szenvedtem. A hajlítóm egy kissé érzékeny. Kis pihenő után kíméletesen folytattam a munkát. Most már versenyeken is indulok. Pénteken a Honvéd nemzetközi viadalán már 70 méterig rendben volt minden, de utána kissé kiengedtem, nehogy megsérüljek. Bejutottam a döntőbe, de a biztonság kedvéért nem kockáztattam, kihagytam a finálét. Az év legfontosabb versenye számomra a győri EYOF. Ott szeretnék csúcsformában lenni. A hétvégén indulok a serdülő bajnokságon az Ikarus pályán, de utána már csak az EYOF-ra készülők. A rajt előtt egy hetet Győrött edzőtáborozom” – mesélte a fiatal atléta.

Dominik a Fóti Waldorf Általános Iskola és Gimnázium Művészeti tagozatán a 9. osztályt fejezte be. Kedvence a matematika, a fizika és az informatika. Jó tanuló, a távlati terve, hogy mérnök szeretne lenni.

Az európai szövetség honlapján az U18-as ranglistán a 2001/2002-es korosztály 2017-es ranglistája (minden nemzetből csak egy versenyzőt vettünk figyelembe, mert az EYOF-on is csak egy versenyző indulhat nemzetenként minden versenyszámban).