A Ferencváros könnyedén nyert

2013. 03. 31.

A Ferencváros tizenhét góllal győzött a Békéscsaba ellen a bajnokság alapszakaszának utolsó 22. fordulójában.

Az FTC-Rail Cargo Hungaria a bajnoki alapszakasz utolsó mérkőzésén a tabella kilencedik helyén álló Békéscsaba csapatát fogadta. A zöld-fehér lányok már fordulókkal ezelőtt biztosították második, elődöntőt érő helyüket. A találkozó esélyese egyértelműen a Ferencváros volt. Március utolsó mérkőzésén is a győzelemért léptek a pályára Cifra Anitáék.

Kovacsicz lőtte a találkozó első gólját és Szekerczés is betalált. A csabaiak első találatát Gávai szerezte, majd Tomori lőtt két gólt. Bakó Botond, a vendégek vezetőedzője öt perc elteltével időt kért. (5. perc 4-1)
Az időkérés után, jó védekezést követően ismét Tomori volt eredményes. A Békéscsaba a nyolcadik percben szerezte meg második találatát, de ekkor már néggyel vezetett a Fradi. (10. perc 6-2)
A hazaiak védekezése egyre jobban működött és támadásban is jól használta ki a csapat helyzeteit, így sikerült tovább növelni az előnyt. (15. perc 9-4)
Elek Gábor, az FTC vezetőedzője több játékost lecserélt. Tomori, Vérten, Szucsánszki és Kovacsicz helyén Szarka, Deáki, Dajka és Such játszottak, ami az eredményen nem mutatkozott meg. (20. perc 13-7)
Átlövésből Deáki a Fradi 14. találatát szerezte a 23. percben. Támadásban Szamoránsky helyett Cifra küzdött a védőfalban. Öt perccel a félidő vége előtt már hét gól volt a Ferencváros előnye. (25. perc 15-8)
Abramovich továbbra is jól védett. Elöl Deáki vállalta magára a gólgyártást. Such találatával először volt tíz közte az FTC javára. (30. perc 19-9)

A második félidő első gólját a vendégek szerezték. Kovacsicz, Szamoránsky, Tomori és Szucsánszki újra pályán voltak. A kaput Pastrovics védte. Kovacsicz Mónikát egy lökést követően le kellett cserélni, így Such váltotta őt a szélen. A két csapat közti különbség tovább nőtt. (35. perc 23-11)
A Ferencváros a nagyarányú vezetés tudatában sem engedett ki. Támadásban és védekezésben is küzdöttek a zöld-fehérek a minél nagyobb előny kiharcolásáért. (40. perc 26-13)
Szemre is szépen játszott a Fradi. Dajka kiváló passzokkal szolgálta ki társait, Tomori és Szamoránsky továbbra is gólerős volt és a szélsők is nagyon hasznosan játszottak. A 15. percben Szamoránsky szerezte a hazaiak 30. találatát. (45. perc 30-15)
Deáki a 18. percben váltotta Tomori Zsuzsit. Jobbszélen Lukács Viktória is lehetőséget kapott a félidő közepétől. (50. perc 32-17)
Kocsis Ágnes a 22. percben hétméterest lőhetett, amit értékesített is. Egy perccel később Németh Lilla is hasonlóan sikeres volt a büntető végrehajtásában. (55. perc 34-20)
Az utolsó öt percben valamennyi játékos lehetőséget kapott a Ferencvárosnál. Dajka Betti betörésből volt eredményes. Szamoránsky szerezte a Ferencváros utolsó találatát. A hazai közönség vastapssal köszönte meg csapata teljesítményét. A bajnoki alapszakasz utolsó mérkőzésén végül kiütéssel győzött az FTC a Békéscsaba ellen. (60. perc 39-22)

A Veszprém legyőzte a Vácot, így eldőlt, hogy Győr-Vác és FTC-Érd elődöntőkre kerül sor a rájátszásban.

Női NB I, 22. forduló:
FTC RAIL CARGO HUNGARIA-BUDAPEST BANK BÉKÉSCSABA 39-22 (19-9), Budapest, Elek Gyula Aréna, játékvezetők: B. Pech, Vágvölgyi.
FTC: Abramovics, Pastrovics (kapusok), Cifra 5, Dajka 2 (1), Deáki 4, Kocsis 1 (1), Kovacsicz 2, Lukács, Németh L. 1 (1), Such 2, Szamoránsky P. 6, Szarka 3, Szekerczés 3 (1), Szucsánszki 2, Tomori 8 (1), Vérten
BÉKÉSCSABA: Sipeki, Terenyi (kapusok), Csáki, Dombi 1, Gávai 2, Glusica, Hajduch 5, Hanczvikkel 5, Kelemen, Kovács A., Nagy E., Nyikolajenko 4 (3), Szögi, Tóth K. 2, Walfisch 3
Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3.

VESZPRÉM BARABÁS DUNA TAKARÉK-VÁC 29-27 (16-15), Veszprém, játékvezetők: Baranyi, Szloska.
VESZPRÉM: Víg, Pásztor B. (kapusok), Bárány, Hosszu 1, Palotás, Pelczéder 3, Planéta 6 (1), Schatzl 4 (1), Takács Bianka 7, Tóth E. 5, Tóth G. 3
VÁC: Triffa, Juhász E. (kapusok), Barján B. 6, Farkas V. 1, Fülöp A. 2, Klivinyi 12 (2), Mészáros R. 1, Nagy P., Niksic 4, Szádvári 1, Szondi, Virág
Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2.

Női NB I 2012-2013 alapszakasz: 1.Győri Audi ETO 43/ 22 merkőzés, 2.FTC-Rail Cargo Hungaria 38/22, 3.ÉTV-Érd 28/21, 4.Vác 28/22, 5.Kiskunhalas 25/22, 6.Fehérvár KC 24/21, 7.Veszprém Barabás-Duna Takarék 21/22, 8.Dunaújvárosi Kohász 16/22, 9.Budapest Bank-Békéscsaba 13/22, 10.Siófok-Galerius Fürdő 12/21, 11.DVSC-Fórum 8/22, 12.Budapest SE 4/21

(Forrás: fradi.hu)