A Ferencváros orosz, a Győr cseh ellenfelet vert

2012. 08. 22.

A magyar női kézilabda-bajnokság két élcsapata, a Győri Audi ETO KC és az FTC Rail Cargo Hungaria is győzelmet aratott keddi felkészülési mérkőzésén.

Egy cseh csapat, a bajnok Britterm Veseli látogatott a kisalföldi megyeszékhelyre Győrbe.
A Magvassy Mihály Sportcsarnokban rendezett felkészülési mérkőzésen a magyar bajnok végig vezetve 32-23 arányban nyert - mintegy ötszáz néző előtt.
Még mindig idegenlégiósok nélkül, s még mindig viszonylag sok hibával játszva, ám végig vezetve nyert csapatunk a cseh bajnokcsapat elleni felkészülési mérkőzésen. Tíz perc elteltével hat góllal is vezettünk, tíz percre rá azonban már csak kettő volt a közte. Az első félidő után 18-14 szerepelt az eredményjelzőn.

A szünetben három fontos információt is hallhatott a találkozóra kilátogatott mintegy ötszáz néző. Először is azt, hogy elmarad a szombatra meghirdetett Vardar Skopje elleni találkozó, mivel az ellenfél lemondta a mérkőzést.
A szurkolók azonban így sem maradnak meccs nélkül: pénteken 17 órától a szerb Zajecar lép pályára a Magvassy Mihály Sportcsarnokban. Az utolsó felkészülési találkozóra is ingyenes lesz a belépés!
Visszatérve a felkészülési mérkőzésre: a második játékrészben már több szép megoldásnak taspolhattak a nézők, akik azt látták, hogy fokozatosan lépett el ellenfelétől a magyar bajnok, amely végeredményben 32-23 arányban nyert – a végén kiérdemelve a szurkolók elismerő tapsát.
Góljainkat Kovacsics (8), Görbicz (7), Orbán (7), Rédei-Soós (5), Szepesi (2), Kokas, Gulyás, Pusztai G (1-1) szerezték. A legnagyobb tapsokat a (csere)kapus Pásztor Bettina kapta, aki többször is bravúrral hárított.

A Ferencváros az orosz Zvezda Zvenyigorodot látta vendégül, amelyet a KEK-ben kettős győzelemmel búcsúztatott tavasszal. Ezúttal is jobb volt Elek Gábor együttese.
A találkozó első perceiben főként átlövésekből volt eredményes a Fradi. Szélen pedig nem először láthatta a közönség a Vérten-Kovacsicz szélső páros összhangját, ami remélhetőleg a pontvadászat során is hasonlóan megbízható módon működik majd. Zdravko Zovko nyolc perc elteltével 8-3 állásnál kért időt. Az 5-6 gólos előnyt tartották Szucsánszkiék. A támadójáték jól működött és Pastrovics is jól védett a kapuban.
A 23. percben Elek Gábor kért időt. Nehezen lépett tovább a csapat a 13-8-as állásról. Végül Nerea Pena lendített a csapaton, megszerezve ezzel a 14. Fradi találatot és egyben első akciógólját új klubjában. Később Zácsik percei következtek, hiszen egymás után háromszor is betalált.

A második félidőben megtörténtek a szokásos cserék, a kapuban Abramovich állt, védekezésben Deáki volt pályán, míg szélen Such és Szarka játszott. Ahogyan az első játékrészben, úgy a másodikban is az oroszok kezdték a gólgyártást, és folytatták még néggyel. A 35. perc végén jött az első Fradi találat: Pena bejátszásából Cifra volt eredményes.
Lassan újra felvette a ritmust a zöld-fehér csapat. Szucsánszki is pihenőt kapott. Helyére Kocsis Ági érkezett. A különbség a 42. percben ismét hat gól volt az FTC javára. A hajrának kétgólos előnnyel és a kezdő belső hármassal vágtak neki a zöld-fehér lányok. Az újabb ferencvárosi időkérést követően Szucsánszki, Tomori és Zácsik is betaláltak, bebiztosítva ezzel az újabb győzelmet.

A felkészülés utolsó állomásaként hétvégén a népligeti Szabella Kupán szerepel az FTC-Rail Cargo Hungaria. A tornát igen rangos csapatok részvételével rendezik.

18:50 döntő

Jegyek kizárólag a helyszínen kaphatók a mérkőzések napján!

Női kézilabda
Felkészülési mérkőzések
Győri Audi ETO KC-Britterm Veseli (cseh) 32-23 (18-14)
FTC-Rail Cargo Hungaria – Zvezda Zvenyigorod 31-29 (17-10)
FTC-Rail Cargo Hungaria: Pastrovics, Abramovich -kapusok-, Kovacsicz 1, Such 1, Tomori 6, Pena 5(3), Szucsánszki 6, Kocsis, Zácsik 5, Szarka 1, Vérten 2, Cifra 4, Szendrei
Zvezda Zvenyigorod: Kalinyina, Jakopova, Gudkova 1, Kuznyecova 4, Dmitrijeva, Havronyina 3, Uszkova, Koroljova 3, Lobacs 7, Nikolics 8(3), Szabó 2, Csernova 1
Kiállítások: 4 ill. 4 perc Hétméteres: 4/3 ill. 3/3

(Forrás: gyorietokc.hu, fradi.hu)