Olimpiai bajnokaink jégen és a medencében is remekeltek a hétvégén

A férfi 4x100m-es gyorsváltónk olimpiai indulási jogot nyert a vb-n

2019. 07. 22.

Magyarország rendezheti a 2027. évi vizes világbajnokságot. A férfi 4x100m-es gyorsúszóváltó olimpiai kvótát szerzett a tokiói olimpiára. Késely Ajna országos csúcsot úszott 400m gyorson. Mindkét pólós válogatottunk negyeddöntős a vb-n. Balázs Attila második lett az umagi ATP-tornán. Junior női kézilabda-válogatottunk Európa-bajnoki címet szerzett Győrben. Hétvégi összefoglalónk következik.

A hazai rendezésű olimpia kvalifikációs világbajnokság mellett a legnagyobb figyelem a kvangdzsui vizes világbajnokságot kíséri. Ennek első sikere egy diplomáciai döntés volt, miszerint Budapest rendezheti a 2027-es olimpiai kvalifikációs vizes világbajnokságot, erről a vizes sportágakat tömörítő nemzetközi szövetség, a FINA döntött vasárnap.

Úszás, vízilabda. Vasárnap rendezték az első döntőket úszásban. Késely Ajna új magyar csúcsot úszva negyedik helyen ért a célba a 400m-es gyorsúszó versenyszámban, csupán két századdal lemaradva a dobogóról. Kapás Boglárka ugyanitt a hatodik lett, Hosszú Katinka a női 200 vegyes elődöntőjében fölényesen a legjobb időt úszva döntős, Szabó Szebasztián 50 méter pillangón a hatodik legjobbként finalista.
A férfi 4x100m gyorsváltó Kozma Dominik, Milák Kristóf, Holoda Péter, Németh Nándor öszeállításban (az előfutamban Kozma Dominik, Németh Nándor, Bohus Richárd, Szabó Szebasztián) a hetedik helyen végzett, így indulási jogot szerzett a tokiói olimpiára. A váltószámok első 12 nemzete indulhat Tokióban.

Férfi és női vízilabdázóink egyaránt a negyeddöntőbe jutottak. A hölgyek az olaszokkal, a férfiak az ausztrálokkal mérkőznek az elődöntőbe jutásért.

Kézilabda. A junior női válogatott a győri korosztályos Európa-bajnokságon hibátlan mérleggel lett a korosztály Európa-bajnoka. A Golovin Vlagyimir irányította együttes a döntőben magabiztos játékkal, hét góllal győzte le Hollandiát 27-20-ra. A mezőny legjobbjának Herczeg Lilit választották. A magyar válogatott a csoportkörből való továbbjutással már korábban bebiztosította a helyét a jövő évi romániai U20-as világbajnokságon.

Tenisz. Balázs Attila két szettben (5:7, 5:7) kikapott Dusan Lajovicstól az umagi ATP 250-es tenisztorna döntőjében. A magyar játékos pályafutása első ATP-tornadöntőjében remekül helytállt a világranglistán 36. szerb teniszező ellen. Balázs a döntős szereplésének köszönhetően a jövő heti teniszvilágranglistán 66 helyet javítva várhatóan a 141. helyet foglalja el.