A Fradi és az Érd döntőzik, a Viborg lemarad a BL-főtábláról

2013. 09. 15.

Az Elek Gyula Arénában megrendezett Bajnokok Ligája Kvalifikációs Torna első mérkőzésén az Érd könnyedén jutott túl svájci ellenfelén. Győzött a Zágráb ellen, így bejutott a Bajnokok Ligája Kvalifikációs Torna döntőjébe az FTC-Rail Cargo Hungaria is.

Jóllehet, ötven percig a vártnál szorosabb meccset hozott a mérkőzés, hiszen az LK Zug Handball többször két gólra is felzárkózott Szabó Edina együtteséhez.
A végére viszont bedarálták ellenfelüket Szekeresék, amivel elsőként jutottak a vasárnapi döntőbe.

A szombati játéknap második mérkőzése több izgalmat hozott. Főleg az első félidőben, amelyen meglepetésre az FTC csapata szinte végig többgólos hátrányban játszott. A Zágráb így előnnyel fordulhatott a második játékrészre. A szünet azonban jót tett Elek Gábor játékosainak, hiszen a folytatásban sokkal jobban teljesítettek a zöld-fehérek. Egyenlítettek, majd a 40. percben már kettővel vezettek. Előnyüket pedig csak növelték és a mérkőzés hajrájára a továbbjutás is eldőlt. Végül három góllal nyertek Zácsikék, és bejutottak a fináléba, ahol a másik magyar csapattal találkoznak majd.

A horvát csapat elleni elődöntőt követően az FTC-Rail Cargo Hungaria vezetőedzőjével, Elek Gáborral beszélgettünk.

- Mi történt a csapattal az első félidőben?

"Sajnos azt kell, hogy mondjam, van ilyen is. A védekezésével meglepett minket az ellenfelünk. Nem számítottunk rá, de nem ez a lényeg. A dekoncentráltságon és a figyelmetlenségen múlott az első része a mérkőzésnek. Azért azt is meg kell említeni, hogy ez a Zágráb sokkal jobb csapat annál, mint amit eddig láttunk tőlük. Meglepő volt, hogy jóval nagyobb ellenállásba ütköztünk, mint amire számítottunk. Idő kellett ahhoz, hogy átbillenjünk, de a végjátékra már nem forgott veszélyben a győzelmünk."

- Vasárnap erősebb ellenfél következik. Nehezebb mérkőzést is vársz?

"Nagyon nehéz mérkőzésre számítok. Valószínűleg ismét a dán játékvezető páros vezeti majd a meccsünket. Ha nem tudunk a mainál jobban kézilabdázni, akkor borzasztó nehéz lesz."

- Idén eddig minden mérkőzésen nyertetek, amely sorozatba várható volt egy hullámvölgy, vagy legalább is egy olyan nehézkes mérkőzés, mint a szombati. Ebből akkor most felfele vezet az út?

"Ha meg tudnám mondani, akkor inkább jós lehetnék, mint edző. Minden esetre bízom benne, hogy így lesz, mert nekünk létkérdés a holnapi találkozó. Minden energiánkat, ami maradt, a döntőbe tesszük bele."

Eredmények:

2013/14 Bajnokok Ligája, Kvalifikációs Torna 2. csoport, Elek Gyula Aréna

Elődöntők
FTC-Rail Cargo Hungaria (HUN) – HC Lokomotiva Zagreb (CRO) 26-23 (7-9),
FTC-Rail Cargo Hungaria: Szikora, Abramovich -kapusok-, Zácsik 9, Tomori 5, Steinbach 3, Szarka 3, Szucsánszki 3, Pena 2, Such 1, Cifra, Kocsis, Kovacsicz, Mészáros, Szamoránsky, Szekerczés, Vérten
HC Lokomotiva Zagreb: Razum, Bukovina, Basic 4, Rajovic 4, Gace 3, Konta 3, Grubisic 2, Horvat 2, Ostarjas 2, Bozovic 1, Koznjak 1, Smiljanic 1, Debelic, Jankovic, Krsnik, Milic
Kiállítások: 6 ill. 12 perc Hétméteresek: 2/2 ill. 6/4
15:00 Érd - LK Zug Handball 34-25 (18-14)

Vasárnapi program:

Helyosztó mérkőzések

14:00 3-4. HC Lokomotiva Zagreb (CRO)- LK Zug Handball
16:15 1-2. FTC-Rail Cargo Hungaria (HUN) - Érd (HUN) (A találkozókat a Digi Sport élőben közvetíti!)

A döntő győztese a BL-ben, a vesztes és a bronzmérkőzés győztese az EHF kupában folytathatja.

Szűcsék búcsúztatták a Viborgot a selejtezőben!

A házigazda román Baia Mare nagy bravúrt végrehajtva 26–25-re legyőzte, és ezzel búcsúztatta a Viborgot a női kézilabda Bajnokok Ligája nagybányai selejtezőjében. Ezzel eldőlt, hogy a dánokkal már nem kerül egy csoportba a címvédő Győri ETO a főtáblán. A 4. csoportban a Vardar Szkopje a Fleury Loiret-vel csap össze vasárnap a főtáblára jutásért.
Szűcs Gabiék boldogan ünnepeltek a mérkőzés után

Nem várt könnyű feladat a Baia Maréra a háromszoros BL-győztes Viborg ellen a BL-selejtezőben, de a nyáron (a Valcea széthullásának köszönhetően is) megerősödő nagybányaiak saját közönségük előtt nagy elánnal vetették bele magukat a küzdelembe. A 23. percre 11–7-re mentek el Szűcs Gabiék, és a magyar légiós nagy munkát végzett védekezésben, de emellett két gólt is jegyzett a találkozón. A szünetig hátra levő percekben azonban megtorpantak a románok, ekkor csak a Viborg talált be, és 12–11-re fordított.

A második félidőben aztán újra lendületbe jött a Baia Mare, és a 46. percben 18–16-nál újra magához ragadta a kezdeményezést. A hazaiaknál elsősorban Eliza Buceschi, míg a túloldalon Szanja Damnjanovics jeleskedett a gólgyártásban, a szerb játékos találatával az utolsó percen belül 25–25-re alakult az állás. Nyolc másodperccel a vége előtt Melinda Geiger lőtt gólt a Nagybányából, a Viborg számára pedig már nem volt visszaút.
Mindez azt jelenti, hogy a dán sztárcsapat nem juthat fel a főtáblára a Győri ETO csoportjába, a Baia Mare viszont vasárnap döntőt játszhat a továbbjutásért a szintén dán Tvis Holstebro ellen.

A 4. selejtezőcsoportban a Vardar Szkopje 35–16-ra nyert a Salerno ellen, a korábbi győri játékosok közül Jovanka Radicsevics 2, Andrea Lekics 1 góllal segítette a macedón csapatot, amely a francia Fleury Loiret-vel csap össze vasárnap.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ

3. CSOPORT (NAGYBÁNYA)
ELŐDÖNTŐ
HCM Baia Mare (román)–Viborg (dán) 26–25 (11–12)
Ld: Buceschi 8, Nechita 4, ill. Damnjanovics 9, Fisker 6
Tvis Holstebro (dán)–Dalfsen (holland) 38–30 (21–14)

Vasárnap
14.00: a 3. helyért: Viborg–Dalfsen
16.00: a döntő: Baia Mare–Tvis Holstebro

4. CSOPORT (EBOLI)
ELŐDÖNTŐ
Rosztov-Don (orosz)– Fleury Loiret (francia) 21–26 (11–12)
Vardar Szkopje (macedón)–Salerno (olasz) 35–16 (14–4)
Vasárnap
16.30: a 3. helyért – Salerno–Rosztov-Don
18.30: döntő – Vardar Szkopje–Fleury Loiret

A FŐTÁBLA CSOPORTBEOSZTÁS

A-CSOPORT: Győri Audi ETO KC, Thüringer HC (német), Hypo NÖ (osztrák), a 3. selejtezőcsoport győztese
B-CSOPORT: Buducsnoszt (montenegrói), Midtjylland (dán), Lublin (lengyel), a 2. selejtezőcsoport győztese
C-CSOPORT: Krim Ljubljana (szlovén), Metz (francia), Sävehof (svéd), HC Leipzig (német)
D-CSOPORT: Larvik (norvég), Balonmano Bera Bera (spanyol), Podravka Vegeta (horvát), a 4. selejtezőcsoport győztese

(Forrás: NSO, fradi.hu)