A görögöktől is kikapott, harmadik lett a pólócsapat a Vodafone Kupán

2013. 07. 15.

A magyar férfi vízilabda-válogatott egygólos vereséget szenvedett Görögország legjobbjaitól a Margitszigeten megrendezett Vodafone Kupa vasárnapi zárónapján, s így a harmadik helyen végzett a tornán.

A kezdeti bizonytalanság után a második negyedben átvette az irányítást a hazai gárda, s egészen a hajráig őrizte is egy-kétgólos előnyét. A görögök ugyanakkor a zárónegyedben kihasználták a magyarok gyengélkedését, előbb kétszer is egyenlítettek, majd bő egy perccel a vége előtt a vezetést is átvették, s a házigazdák már nem tudtak válaszolni.

"Fordulatos mérkőzés volt. Ha a jó oldalát nézem, szerettem volna szoros meccseket játszani, erre most lehetőségünk volt. Kis dolgokon múlt a vereség, a hajrá számunkra nem sikerült. Az emberelőnyös helyzetek kihasználásán még mindenképpen javítanunk kell" - nyilatkozott a találkozóról Benedek Tibor szövetségi kapitány.
A szakember hozzátette: további egy hét felkészülés következik itthon, majd szombaton indul a válogatott a barcelonai világbajnokságra.

Magyarország–Görögország 9-10 (0-2, 4-0, 4-4, 1-4), Margitsziget, 1000 néző , Játékvezetők: Teixido (spanyol), Kokagarac (török)
Magyarország: Decker A. – Varga Dénes, Szivós, Gór-Nagy, Hárai 2, Hosnyánszky 2, Madaras 1. Cserék: Bátori 1, Bedő, Vámos 3 (1), Decker Á., Jansik D., Nagy V. (kapus)
Görögország: Calkanisz – Milonakisz 1, Funtulisz 1, Afrudakisz 1, Murikisz 1, Delakasz 2, Vlahopulosz 3. Cserék: Guvisz, Pontikeasz, Kolomvosz 1, Gunasz, Galanidisz (kapus)
Emberelőnyök: 10/2, ill. 10/5 Kettős emberelőny: 1/1, ill. – Ötméteresek: 1/1, ill. 2/0
Montenegró-Németország 10-3
A torna végeredménye: 1. Montenegró 9 pont, 2. Görögország 6, 3. Magyarország 3, 4. Németország 0

(Forrás: MTI, foto: Szaka József)