A győzelem is kevés volt a Szegednek a BL-ben

2013. 05. 01.

Nem jutott be a férfi vízilabda BL legjobb négy csapata közé Szeged, hiába nyert egy góllal a keddi szerbiai visszavágón a Crvena zvezda ellen, mivel az első meccsen, Hódmezővásárhelyen két góllal kikapott.

A Szegeden aratott 7-5-ös győzelmük után a szerbek magabiztosan várták a kedd esti, belgrádi visszavágót, amelyen azonban a magyar együttes kezdett jobban: a horvát légiós Aljosa Kunac jobb felső sarkos bombájával már az első támadásból előnyhöz jutott (0-1). Gyorsan jött azonban az egyenlítés is (1-1), ám ez nem vetette vissza a Szegedet, amely az új-zélandi Joseph Kayes révén visszavette a vezetést, majd Kiss Csaba dobott gólt emberelőnyben(1-3).

A második nyolc percben szépítettek a hazaiak, Kunac viszont újabb erőteljes lökettel vette be a hazai kaput (2-4), 3-4 után pedig Török Béla bombájából lett gól (3-5). A nagyszünetig azonban fordítottak a hazaiak (6-5).

A negyedik negyed elején Szivós Márton dobott gólt (8-8). Szűk három perccel a vége előtt Kunacnak köszönhetően a Szeged vezetett (9-10), és ugyanez volt a helyzet bő fél perccel a lefújás előtt, amikor a háromszoros olimpiai bajnok Molnár Tamás húzásból vette be a belgrádi kaput (10-11).

Az igazi bravúr azonban elmaradt, a Crvena zvezda egygólnyit megőrzött az április 17-ei magyarországi meccsen gyűjtött előnyéből, így keddi veresége dacára bejutott a BL négyes döntőjébe.

„Bíztunk magunkban, és az eredmény igazolja, nem a levegőbe beszéltünk az elmúlt napokban, amikor azt mondtuk, hogy a továbbjutásért megyünk, függetlenül az első mérkőzés eredményétől” – mondta a Nemzeti Sportnak Vincze Balázs, a Szeged vezetőedzője.

„Büszke vagy arra, amit a csapat ebben az atmoszférában produkált. Az elsődleges cél az volt, hogy ha nem sikerült a továbbjutás, akkor úgy szállhassunk fel a buszra, hogy megtettünk mindent, s egymás szemébe tudjunk nézni. Emelt fővel utazhatunk haza, de nem örömmel és elégedettséggel, mert azok akkor lennénk, ha sikerült volna kiharcolni a továbbjutást.”

férfi BL, negyeddöntő, visszavágó:
CRVENZA ZVEZDA (szerb)–A-HÍD-SZEGED 10–11 (1–3, 5–2, 2–2, 2–4), Belgrád. Vezette: Naumov (orosz), Caputi (olasz)
CRVENA ZVEZDA: Sefik – Sz. Raszovics 2, Prlainovics 4, Radjen, D. Pijetlovics 2, Vapenszki 1, Avramovics. Csere: V. Raszovics 1, Ivosevics, Sztojcsics, Milicsevics
SZEGED: Baksa – Török 2, Hegedüs G., Kunac 3, Kayes 1, Szivós 2, Kiss Cs. 1. Csere: Molnár T. 1, Juhász Zs., Decker Á., Varga P., Somogyi 1, Younger
Gól – emberelőnyből: 12/5, ill. 9/5
Kiállítva (cserével végleg): Radjen (4. perc)
Továbbjutott: a Crvena zvezda, 17–16-os összesítéssel