Csanádi-körös főhajtás a kajakos Mészáros György előtt

2015. 09. 27.

A Csanádi Baráti Kör tagjai a közelmúltban elhunyt egykori tagtársukra, az olimpiai érmes kajakosra, Mészáros Györgyre (a korábbi fotón balra) emlékeztek vendégük, Szőllősi Imre (jobbra) segítségével. A római ötkarikás játékok ezüstérmese, a sportág első világbajnoka szeptember 14-én 82 éves korában hunyt el.

A program első részében vetített képekkel foglalták össze az olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok kajakozó pályafutását.

A világversenyeken szerzett 19 érmen kívül külön ki kell emelni, hogy Mészáros György nyerte 1954-ben Maconban ikertestvérével a magyar kajak-kenu sport első világbajnoki címét, valamint hosszú, 25 éves pályafutása alatt 42 országos bajnokságot nyert, ezzel az egyik legeredményesebb magyar kajakozó.

Szőllősi Imre visszaemlékezésében számos érdekességet megemlített annak ellenére, hogy külön egyesületben sportoltak és nyolc év korkülönbség volt közöttük. A versenyeken hihetetlen akaraterővel küzdött a minél jobb eredmény eléréséért. Az olimpiákon három, az Európa-bajnokságokon két alkalommal versenyeztek együtt. 2010-ben mindketten részt vettek a MOB emlékutazásán, a római olimpia 50. évfordulóján.

Mészáros György temetése október 2-án pénteken, 15 órakor lesz a taksonyi temetőben.

(Hencsei Pál, fotók: Róth Tamás és Bódayné Blaha Judit)