A Kassa nyerte a női kosárlabda Közép-európai Ligát

2014. 03. 08.

A házigazda Kassa nyerte a női kosárlabda Közép-európai Ligát, miután a pénteki fináléban 70-63-ra legyőzte a Sopront.

Némi meglepetésre a soproniak csak az első percekben tartották a lépést a hazaiakkal, aztán a kassaiak tisztességes előnyre tettek szert, hiszen az első negyed után 19–10-re vezettek, a nagyszünetre pedig további három egységgel növelték az előnyt.

A Good Angels nemcsak pontosabban célzott kosárra, de jobban is gyűjtötte a lepattanókat, és ezek következtében több volt a rendezetlen védelem ellen szerzett pontja is. Pontgyártásban az amerikai Jie Perkins jeleskedett a leginkább, összesen 23-ig jutott, de Miljana Bojovics is jól dolgozott, ő végül 16 ponton zárt.

A soproniaknál Tianna Hawkins volt a legeredményesebb 20 ponttal, Fergyverneky Zsófia 14, Ivo Ciglar 13 pontot szorgoskodott össze, de a mérkőzés a második félidőben már a hazaiak kezében volt.

És éltek is vele: a harmadik negyedben is jobban teljesített a Good Angels, a soproniaknak csak kevés reménye maradt a záró etapra, és ugyan nyolc pontot végül sikerült legyőzni az utolsó negyedben, a kassai csapat összességében magabiztos győzelmet aratott.

A helyosztón a bronzérmet a PEAC-Pécs szerezte meg azzal, hogy 64–58-ra legyőzte a Novi Zagrebet. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a zágrábi Luca Ivankovic volt 24 ponttal, a pécsieknél Maurita Reid (17 pont), Nevena Jovanovics (14) és Ieva Kublina (13) vitte a prímet.

NŐI KOSÁRLABDA KÖZÉP-EURÓPAI LIGA
DÖNTŐ
GOOD ANGELS KOSICE (szlovák)–UNIQA EUROLEASING SOPRON 70–63 (19–10, 16–12, 20–18, 15–23), Kassa, Steel Arena, 1500 néző. V: Brziak (szlovák), Pala (török), Kapitány
KOSICE: Bojovics 16/3, Perkins 23/12, Abdi 8/3, Hruscáková, Kizer 9. Csere: Zirková 11/9, Krivacsevics, Bálintová, Zietara 3
SOPRON: Fegyverneky 14/3, Zsovár 1, Faris 8, Hawkins 20/3, Krnjics. Csere: Ciglar 13/3, Simon 3/3, Tetemondová, Sztankovics 4/3, Licskai
Igor Polenek: – Gratulálok a Kassának, megérdemelte a győzelmet, végig kontrollálta a mérkőzést. Sok dobást hibáztunk, többször szerencsénk sem volt a befejezéseknél. Mostantól a Szpartak elleni Euroliga-rájátszásra kell koncentrálnunk. Köszönjük szurkolóinknak, hogy idáig elutaztak miattunk, és végig mellettünk álltak!

A 3. HELYÉRT
PEAC-PÉCS–KK NOVI ZAGREB (horvát) 64–58 (17–14, 20–13, 12–9, 15–22), Kassa, Steel Arena, 500 néző. V: Papp, Kukelcik, Kiss (szlovákok)
PÉCS: Szücs – Raksányi 8/3, JOVANOVICS 16/9, Nagy-Bujdosó 6, Bishop 2. Csere: Nagy D., Kublina 13/12, Raus, REID 17/3, Demeter, Kiss V. 2, Kaposi
ZAGREB: DOJKIC 10, IVEZIC 12 Komplet 2, Karcic, IVANKOVIC 24. Csere: Juric 4, Semren 6/3. MESTERMÉRLEG
Djokics Zseljko: – A kassaiak nagyon jó tornát rendeztek, olyan csarnokban, olyan hangulatban játszhattunk, amelyre emlékezni fognak játékosaim. Csapatom nem csupán ezen a két meccsen, hanem az egész sorozatban remekül szerepelt – nagy siker ez számunkra.
Vladimir Ivankovic: – Két fáradt csapat harcolt a bronzéremért, és talán pont az a két óra döntött a Pécs javára, amennyivel többet pihenhetett. Mi mindent megtettünk, harcoltunk, ez most ennyire volt elég.

Egyetlen pont döntött a Szolnok-Zagreb meccsen

Az Eurochallenge-kupában negyeddöntős Szolnoki Olaj hazai pályán egy ponttal nyert pénteken a horvát Cedevita Zagreb ellen a kosárlabda Adria Liga 23. fordulójában.

Miro Bilan hat pontot szerzett három perc alatt, de a két hét után visszatérő Vojvoda Dávid ziccerével már az Olajnál volt az előny. Amely tiszavirág életű volt, hamar jött a fordítás a távolról is eredményes horvátoktól. Trotter Obie egyperces különszáma következett: triplát dobott emberről majd a negyed végét jelző dudaszó pillanatában szerzett gyönyörű duplát.

Nem sokkal később Goran Suton kapott technikait mert lökdösődött Lóránt Péterrel, a magyar magasbedobó szép középtávolival büntetett, s megállapíthattuk: egyáltalán nem tartalékoltak a hazaiak, akik Vojvoda triplájával megint vezettek és előnnyel mehettek pihenőre.

Jól kezdte a második félidőt a Cedevita, visszavette a vezetést, miközben Báder Márton válla megsérült egy ütközésnél – a center játéka így bizonytalanná vált a Tartu elleni nyitányon.

Noha Lóránt triplája után egyenlített az Olaj a 33. percben, a hajrában még hét ponttal vezetett a Cedevita. A Szolnok nem adta fel, újra egyenlített, majd Vojvoda egykezes tempójával legyőzte a szezon elején még az Euroligában szereplő vetélytársát!

A magyar csapat nyolcadik sikerét aratta a 15 veresége mellett.

ADRIA-LIGA
23. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–CEDEVITA ZAGREB (horvát) 68–67 (21–22, 17–14, 15–19, 16–12), Szolnok, 1400 néző. Vezette: Vojinovics, Neskovics (szerbek), Mitrovski (macedón)
SZOLNOK: RAKICS 10/6, VOJVODA 10/3, Holiday 10/6, Milosevics 7, LÓRÁNT 14/3. Csere: TROTTER 5/3, Keller Á. 7, Ivosev 2, SIMON B. 3/3, Báder
CEDEVITA: Smith 8, BABIC 7/3, RAMLJAK 9/6, BILAN 16, Suton 9/3. Csere: Zubcic 4, Nurkic 7, Ray 4, Bazdaric 3/3
Dragan Alekszics, a Szolnok edzője: – A liga egyik legjobb csapatát olykor sikerült megfékeznünk, s pariban tudtunk lenni a Zágrábbal. A harmadik negyedben kicsit bajba kerültünk de visszajöttünk a meccsbe. A hajrában nem ismertünk elveszett labdát, küzdöttünk, hajtottunk és a végén helyén volt a szívünk.
Jasmin Repesa, a Cedevita Zagreb edzője: – Rászolgált a Szolnok a győzelemre, mert jobban játszott nálunk. Remélem, hogy sikerül kiharcolnunk az első négy hely valamelyikét, de ha olyan teljesítményt nyújtunk, mint péntek este, akkor nem érdemeljük meg a Final Fourt.

A Kecskemét nyerte a kosárrangadót

A Kecskemét 74–63-ra nyert az Alba Fehérvár ellen a férfi kosárlabda NB I középszakaszában.
A mérkőzés állása a nagyszünetben 27–27 is lehetett volna, ha a Kecskemétnek csak a sikeres hárompontosait, az Albának pedig minden egyes szerzett pontját beszámítják... Mivel ez természetesen nem így volt, 48–27-et mutatott az eredményjelző húsz perc után.

Ramone Moore vezetésével apránként csökkentette a különbséget az Alba, a 29. percben Tóth Norbert hárompontosával már csak 5 pont volt a KTE előnye.

Sztojan Ivkovics szakmai igazgató csapata azonban akkor sem jött zavarba, amikor 5 pontra feljött rá Carlos Frade együttese, mondjuk ehhez az is kellett, hogy Stefanovics Ivan, a szerb-magyar játékos révén a 37. percben gyűrűbe hulljon az 20. perc utáni első kecskeméti hármas... Ezt követte még egy, Marko Djeraszimovics célzott remekül, 68–57 után pedig már nem nagyon maradt nyitott kérdés.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, 1. JÁTÉKNAP
KTE-DUNA ASZFALT–ALBA FEHÉRVÁR 73–63 (29–15, 19–12, 10–24, 15–12), Kecskemét, 1000 néző. V: Cziffra, Benczur, Pozsonyi
KECSKEMÉT: WITTMANN 18/9, MÉSZÁROS M. 15/3, DJERASZIMOVICS 21/9, Hegedűs G. 5/3, Karahodzsics 3. Csere: Bencze, Sztefanovics 8/6, Pongó Martin, Pongó Máté 3/3
FEHÉRVÁR: Humphrey, MOORE 12/3, Juhos 2, Barone 4, SOMOGYI 22. Csere: Szanati, Supola 7/3, Tóth N. 9/6, Tóth P. 7.
Kipontozódott: Bencze (34.), Karahodzsics (38.), Moore (40.)
Sztojan Ivkovics, a Kecskemét edzője: – Nikola Jovanovics kiesése nagy érvágás volt számunkra. Lendületesen játszottunk, keményen védekeztünk, fontos volt, hogy igazi csapatként működjünk. A fiataljaink közül valaki mindig kitesz magáért, és ez nagyon sokat jelent.
Carlos Frade, a Fehérvár edzője: – Az első félidőben csak néztük, ahogy a Kecskemét ránk erőlteti az akaratát. A második félidőben több energiát mozgósítottunk, fel is tudtunk zárkózni, de fordítani képtelenek voltunk. A középszakaszban negyven percig kell koncentrálni, csak úgy lehet győzni.