A két világkupa mérlege 2 arany-, 1 ezüst- és 3 bronzérem

2016. 11. 14.

A második világkupa befejező napján Salt Lake Cityben érem ugyan nem jutott a magyar rövidpályás gyorskorcsolyázóknak, de egy A döntőben és két B döntőben is érdekeltek voltak korcsolyázóink.

Vasárnap délelőtt a reményágról ismét volt magyar versenyző, aki bejutott a délutáni folytatásba. Kónya Zsófia 1500 méteren az elődöntőben a második helyen a célba érve nyert jogot a folytatásra. Délután Burján Csaba, miután megnyerte elődöntős futamát, az 1500 méter fináléjában ismét megdöntötte az országos csúcsot. A nagyon erős mezőnyben a világcsúcsot teljesítő holland Knegt mögött a 6. helyen célba érve 2:09.240 idővel adta át a múltnak korábbi rekordját.

Férfi 500-on Liu Shaolin Sándor ismét nem talált legyőzőre a negyeddöntő futamában. Az elődöntőben viszont 3 körrel a cél előtt kicsúszott, így az ugyanebben a futamban indult Knoch Viktorral együtt csak a B döntőben folytathatta. A B döntőt megnyerte, Knoch pedig a harmadik helyet szerezte meg.

Mindkét váltónk a B döntőben szerepelt. A nők 3000 méteren Jászapáti Petra, Keszler Andrea, Sziliczei Németh Rebeka, Kónya Zsófia; a férfiak Burján Csaba, Knoch Viktor, Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang összeállításban egyaránt a futam harmadik helyén értek a célba, így a hetedik helyet szerezték meg.

A magyar rövidpályás válogatott a két tengerentúli világkupán 2 arany-, 1 ezüst- és 3 bronzérmet nyert, a 11 tagú delegációból 9-en valamilyen színű éremmel térnek haza.

Folytatás decemberben a következő két világkupaversenyen Shanghaiban és a 2018-as olimpia helyszínéhez - Pjongcsang - közeli Gangneungban.

A magyar rövidpályás válogatott kedden délután 15:35-kor érkezik a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2A termináljára az AF1294-es járattal Párizsból.

„A kvalifikációs versenyek előtti utolsó évnek indultunk neki. Nagyon kemény nyári munkán vagyunk túl. A versenyzők adaptációja még nyilván nem fejeződött be, nem csúcsosodott ki, hiszen a kvalifikációs versenyre kell majd beérnie. Azt azonban már most látjuk, hogy ismét előreléptünk. Az 500 méteres sprint távon Jászapáti Petra és a többi lány szereplésében is megmutatkozott, ahogy Liu Shaolin Sándor első világkupa aranyérmében is. Ugyanígy előreléptünk az állóképességi távokon is. Hiszen 1500 méteren szép fejlődést mutatott Burján Csaba, aki saját legjobb idejét közel hat másodperccel javította meg, hatalmas történelmi tettet hajtva végre, feltörve a 2:10-es álomhatárt ért országos csúcsot. A váltók is jó eredményt mutattak. Annak ellenére, hogy ezen a hétvégén nem sikerült döntőbe verekednünk magunkat, a női váltó majd négy másodperccel javított eddigi legjobbján. Bemutatták és felébresztették a reményt, ami most már kötelez: kvalifikálnunk lehet és kell Pjongcsangra, amit csak erősít Heidum Bernadett visszatérése. A férfi váltónknál szembetűnt és minden ország irigykedve nézte, hogy a legjobb négy emberünk között nem volt jelentős különbség. Szakmai nyelven szólva: nincs lyuk a váltónkban. Még az ötödik tag is közel áll és bármikor bevethető a csapatba, hiszen mindkét hétvégén nagyszerűen helytállt. A világkupa-sorozat második állomásán versenyzőink fáradságát mutatta a szokatlanul nagyobb számú esés. Nem vigasztal minket, de ezzel nem voltunk egyedül” - fogalmazott Darázs István gyorsasági ágazati sportigazgató.