A kínaiakat is legyőzte a Merész-csapat

2013. 06. 03.

A magyar női vízilabda-válogatott 14-13-ra győzött a házigazda kínai csapat ellen a Világliga pekingi szuperdöntőjében.

Az oroszok 11-10-es legyűrése után egy góllal a vendéglátó kínaiakat is legyőzte a magyar női vízilabda-válogatott a Világliga Pekingben zajló, nyolccsapatos szuperdöntőjében: a második napon Merész András alakulata 14-13-ra nyert az A csoportban.

A hazai szövetség beszámolója szerint akárcsak az első körben, most is az utolsó másodpercekben szerzett góllal győzött a magyar együttes, amely végig szoros meccset játszott a házigazdák legjobbjaival. A második nyolc percben ugyan 6-3-ra, majd 7-4-re is megugrottak Takács Orsolyáék, 7-7-nél azonban a kínaiak beérték őket.

A félidőben 8-7 volt a magyaroknak, ám a vendéglátók a harmadik negyedben a kétezer néző nagy örömére átvették vezetést. A tavaly Eb-bronzérmes, az olimpián negyedik vendégek azonban 9-10 után fordítottak, majd a 12-11-et követő kínai egyenlítés után is tartották a lépést az olimpiai ötödik helyezettel (13-13).

A véghajrában pedig - akárcsak az első nap az oroszok ellen - ismét Szűcs Gabriella lőtt gólt, ezúttal kilenc méterről, és kialakította a 14-13-as végeredményt.

"A harmadik negyedben elég mély hullámvölgybe kerültünk, de azért megmutattuk, hogy innen is van visszaút. A csapatszellem kiemelendő, ez kellett a mostani győzelemhez - ami nagyon fontos a későbbiekre nézve" – nyilatkozta a találkozó után Merész András szövetségi kapitány.

Az oroszokat vasárnap 13-9-re legyőző amerikaiak ellen a csoportelsőség lesz a tét az utolsó körben, hétfőn - ehhez mindenképpen nyerni kell, még ha büntetőkkel is.

Eredmény:

A csoport:
Magyarország-Kína 14-13 (4-3, 4-4, 1-3, 5-3)
gól: Szűcs, Bujka 3-3, Takács, Menczinger 2-2, Antal, Horváth, Keszthelyi, Tóth 1-1
Egyesült Államok-Oroszország 13-9
Állás: 1.Magyarország 6, 2.Egyesült Államok 4, 3.Kína 2, 4.Oroszország 0