A magyar curling négyes vezeti csoportját a vegyes csapatok világbajnokságán

2019. 10. 14.

A hétvégén a magyar sportolók a katari Strand Világjátékok mellett a skóciai Aberdeenben a curling világbajnokságon és a berlini úszó világkupán szerepeltek a nemzetközi küzdőtéren. Curlingben három forduló után a magyar válogatott még veretlen, úszásban Hosszú Katinka három, Milák Kristóf egy győzelmet szerzett.

Curling. Aberdeenben már a harmadik győzelmét gyűjtötte be a Nagy György, Szekeres Ildikó, Szabó Gergely és Dencső Blanka alkotta vegyes csapat a sportág világbajnokságán. A négyes először a brazilokat verte 14-2-re, majd Kazahsztán sem okozott nehézséget (9-4). A hétfő reggeli harmadik fordulóban pedig a svédek felett diadalmaskodtak a magyarok 9-3 arányban.

A skóciai vb-n negyven csapat vesz részt. A csoportokból az első három, valamint a legjobb negyedik együttes kerül a rájátszásba. Ezután rangsorba állítják a 16 csapatot a végső helyezés, valamint az elért pontok alapján, így alakulnak ki a nyolcaddöntős párok.

A magyar csapat további selejtezős programja:
Hétfő, 20:00: Magyarország–Egyesült Államok
Kedd, 12:00: Magyarország–Lettország
Szerda, 16:00: Magyarország–Ausztrália
Csütörtök, 20:00: Magyarország–Spanyolország

Úszás. Hosszú Katinka és Milák Kristóf a berlini világkupa úszóversenyen folytatta győzelmi sorozatát. A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú a 200 méter pillangó döntőjében diadalmaskodott 2:09.13 perces idővel, mögötte kevéssel lemaradva másodikként ért célba Jakabos Zsuzsanna (2:09.30). Hosszú következő győzelmét a 400 méter vegyes fináléjában ünnepelte, ahol 4:38.15 perces teljesítménnyel toronymagasan diadalmaskodott Jakabos Zsuzsannát (4:44.06) megelőzve. Hosszú 200 vegyesen sem talált legyőzőre. Ezen a távon már a 66. győzelmét szerezte. A 30 éves klasszis emellett 100 méter háton harmadik lett (1:00.65). Jakabos is szerzett még két érmet, 100 m pillangón (59.10) második, 200 méter gyorson harmadikként ért célba (1:59.40).

A 200 méter pillangón a világbajnok és világcsúcstartó Milák Kristóf 1:55.47 perccel nyert. Milák ezen kívül 200m gyorson (1:47.73) bronzérmet szerzett. Két további úszóklasszisunk, Szabó Szebasztián 50 m pillangón (23.29), Verrasztó Dávid 400m vegyesen (4:16.04) állhatott fel a dobogó második fokára. A versenynap zárószámában a Németh Nándor, Szabó Szebasztián, Jakabos Zsuzsanna, Hosszú Katinka összeállítású 4x100 méteres vegyes gyorsváltó második lett (3.30.70). Berlinben Hosszú Katinka előtt az olimpiai bajnok ausztrál Cate Campbell nyerte el a verseny különdíját, a férfiaknál a holland Arno Kamminga lett a legjobb.

Ez a sorozat kéthetes „pihenőre tér”, november 1. és 3. között Dohában folytatódik, de a sportágban az élet nem áll meg: Hosszú Katinka és csapata, az Iron Swim Budapest szombaton Dallasban kezdi meg szereplését a Nemzetközi Úszóliga (ISL) új, rövidpályás sorozatában, majd október 26-27-én Budapest lesz a házigazda.

Sportlövészet. Sidi Péter a standard puska 3x20 lövéses számban és a nagyöbű szabadpuska 3x40 lövéses versenyben is aranyérmet nyert a Franciaországban rendezett 300 méteres Európa-kupa-döntőben. A komáromiak világ- és Európa-bajnoka standard puskában 590 körös teljesítménnyel végzett az élen, míg a 120 lövéses számban 1183 körrel diadalmaskodott.

(MOB-összeállítás; fotók: worldcurling.org, fina.org)