A Magyar Evezős Szövetség díjazta 2013-as év legjobbjait

2014. 01. 18.

A szövetség vezetői a Magyar Sport Házában, 2014. január 17-én tartott gálán köszöntötték a 2013-ban kiemelkedően szerepelt sportolókat.

A dél-koreai Csungdzsuban, a felnőtt világbajnokságon Galambos Péter bronzérmet szerzett, míg a Simon Béla-Juhász Adrián alkotta kormányos nélküli kettes a 12. helyen végzett, míg a belgrádi Európa-bajnokságon utóbbiak az ötödik helyen zártak. Ugyanitt Révész Péter és Révész Zoltán nyolcadik lett.

A kazanyi Universiadén Csepregi Gábor harmadik, a Papp Gergely-Pétervári Molnár Bendegúz a kettős hatodik helyet szerzett.

Az U23-as világbajnokságon negyedik lett a Matyasovszki Dániel-Pozsár Bence, a Vermes Péter-Bodrogi István és a Papp Gergely-Pétervári Molnár Bendegúz összetételű egység.

A minszki ifjúsági Európa-bajnokságon a Jenei Domonkos-Priváczki Ákos összetételű kétpár a hetedik, míg a Bakaity Attila-Krenák Mihály felállású kormányos nélküli kettes a nyolcadik helyen ért célba.

Luzernben, a „Coupe de la Jeunesse” versenyen Szegedi Tamás első lett, míg Bertus Kitti a harmadik helyen ért célba.

Paraevezőseink közül Lengyel Mónika és Németh Szabolcs is helytálltak, a világbajnokságon a nyolcadik, illetve a tizenegyedik helyet szerezték meg.

Az Olimpiai Reménységek Versenyén sportolóink - tizenegy számból - hat első helyezéssel megnyerték a nemzetek közötti pontversenyt.

A rendezvényen díjat kaptak a 2013. évi diákranglista verseny és a Mini Kupa legeredményesebb sportolói is.

A díjátadón előbb Regényi Tamás elnök köszöntötte a megjelenteket, majd Kokas Péter szakmai alelnök beszélt az edzések fontosságáról, illetve idézte az Amerikában tanuló Gyimes Krisztát, aki levelet küldött a díjazottaknak. Az alelnök felidézte azt az időszakot, amikor még ő is versenyző volt és elmondta, hogy akkoriban milyen volt a követelményrendszer. Kihangsúlyozta, hogy miután a magyar kormány a 16 kiemelt sportág között tartja nyilván az evezést, így a sportág új utakra léphet.

Ficsor László, szövetségi kapitány megemlítette a tavalyi év nehézségeit, és kiemelte, hogy ezek ellenére a sportág jól teljesített. Azt kívánta a most 13-14 éves sportolóknak, hogy legyenek sikeresek, és maradjanak meg az evzésnél.

Dávid Imre, a szövetség örökös tiszteletbeli elnöke, a MOB Felügyelő Bizottságának vezetője sok sikert kívánt a sportolónak, kiemelve, hogy ő mind a mai napig edzésre jár, versenyeken indul. Felhívta a figyelmet arra, hogy néhány nappal ezelőtt a szövetség elnöke alkáírta a hosszútávú szerződést a szakállamtitkársággal, így az evezés 2020-ig, 9.6 milliárd forint állami támogatásban részesül, így megnyíilik az út a sikerek felé.

Az ünnepélyes díjátadóra eljött az 1968-ban, a mexikói olimpián ezüstérmet szerzett négyes két tagja, Melis Zoltán és Melis Antal (a képen), valamint Haller Ákos világbajnok és Pignitzky Dorottya a MOB Sport XXI. program vezetője.

(Forrás: mesz)