Nincs változás kikapott a férfi és a női röplabda-válogatott

A magyar férfi kézilabda-válogatott kvalifikációs esélyei mások kezében is vannak

2016. 01. 26.

A magyar férfi kézilabda-válogatott három nap pihenő után lépett pályára a spanyolok ellen a középdöntő utolsó előtti fordulójában. Az elmúlt napokban nagyon készült a gárda erre a találkozóra, hiszen győzelem esetén közel kerülhetett volna a válogatott az olimpiai kvalifikációs tornához. A vereség ellenére még halvány remény maradt az ötkarikás selejtezőn a részvételre, de ehhez mindenképpen szerdán le kell győzni a svédeket.

Az ellenfél csapatában helyet kapott Talant Dujshebaev magyar szövetségi kapitány fia, Alex, a veszprémi Ugalde, valamint két szegedi, Garcia és Mindegia.

Spanyol góllal indult a találkozó, de utána a magyar válogatottat régen látott színvonalon, összeszedetten játszott. Fegyelmezett védekezés, eredményes támadások után a magyar csapat hamar kétgólos előnyre tett szert. Az első félidő nagy részében a spanyolok csak futottak az eredmény után, de végül félidőben semmi sem dőlt el, hiszen döntetlenre állt a találkozó.

A második félidő elején a spanyolok háromgólos vezetést szereztek, de fiaink nem adták fel, és a félidő derekán kiegyenlítettek. Felváltva estek a gólok mindkét oldalon, de végül két találati különbséggel, 31-29-el a spanyolok örülhettek a győzelemnek.

A találkozó legjobbja Nagy László lett, aki kilenc alkalommal célozta meg a spanyolok hálóját, s egyszer sem hibázott, 100%-os teljesítményt nyújtott. "Örültem volna, ha az elmúlt két meccsen is így mentünk volna ki a pályára. A svédek ellen is ugyanígy menni kell előre" - nyilatkozta a mezőny legjobbja.

Talant Dujshebaev a találkozó után elmondta, elégedett volt csapata teljesítményével. Az egész tornán most mutatta a legtöbbet a csapat. Az együttes igazi csapattá kovácsolódott. A svédek elleni találkozón szépen szeretne búcsúzni a tornától a gárda.

Mickler Roland szerint nagyon akart a csapat. Elől és hátul is nagy volt az összhang. Sajnálja, hogy nem tudott több extrát adni társainak, hogy ezzel is segítse a siker elérését. Maga is ezen a találkozón mutatta a legjobb játékát. Ezen az úton továbbhaladva ez a fiatal gárda még sok szép sikert érhet el. A bírókra nem szeretne panaszkodni, de néhány esetben nem voltak teljesen következetesek a szabálytalanságok elbírálásában, s ez inkább a magyarokat súlytotta a fontos pillanatokban.

A középdöntők állása:

A-B ág: 1. Norvégia 124:117 7 pont, 2. Franciaország 121:101 6, 3. Lengyelország 115:105 6, 4. Horvátország 116:111 4, 5 .Makedónia 101:119 1, 6. Fehéroroszország 98:122 0.

C-D ág: 1. Dánia 116:98 7, 2. Németország 115:106 6, 3. Spanyolország 110:107 6, 4. Oroszország 109:115 3, 5. Svédország 104:107 2, 6. Magyarország 96:127 0.

20:30 Spanyolország-Oroszország

A magyarok olimpiai kvalifikációs tornán való részvételéhez legelőször is a svédek elleni győzelem szükséges. Továbba az A-B ágat vezető norvégok Eb-győzelme, Macedónia nem nyer Fehéroroszország ellen, Oroszország vereséget szenved Spanyolországtól.

(MOB, fotó: Róth Tamás)