A magyar lányok győztek az Euroligában, a férfiak szoros veresége

2013. 06. 23.

Sikerült visszavágnia női válogatottunknak a múlt heti bursai vereségért. A pénteki, bolgároktól elszenvedett vereséget követően szombaton magabiztosa, 3:0-ra verte a törököket a magyar női röplabda válogatott az Európa Liga kecskeméti selejtezőjében.

A két csapat meccsét egy héttel korábban a törökök nyerték, igaz csak öt játszmában. Most parádésan kezdtek a mieink, az első hat pontot ők szerezték, elsősorban Nagy Mariann remek leütéseinek köszönhetően. Bár ezt követően a törökök is elkezdték gyűjtögetni a pontokat, a különbség nemhogy csökkent, de tovább nőtt. Különösen Milovits Júlia feladásai és pontjai mentek ekkor élményszámba. A játszma végére azért mintha kiengedtek volna a mieink, de aztán Sándor Renáta leütése után hat játszmalabdánk lett, amelyből aztán a negyedikkel, egy rossz szervának köszönhetően élni tudtunk.

A második játszmában felváltva estek a pontok, de a törökök először 6:5-nél vezettek, majd 6:6 után sorozatban három pontot szereztek a vendégek. Ekkor viszont a mieink táltosodtak meg, s fordítottak 10:9-re, majd elmentek négy ponttal, s ezt az előnyt tartva végül négy játszmalabdához jutottak, amelyből már az elsőt ki is használták.

A harmadik játszma viszont álomszerűen indult, hiszen az első négy pont a mieinké volt, köszönhetően a törökök egyre gyakoribb hibáinak, majd ezt követően tartottuk is a különbséget Sándor remekbe szabott pontjaival. Végül öt meccslabdája is volt a mieinknek, s ebből már a második pontot is ért, miután az egyik török játékos átnyúlt a háló fölött. Ezzel a magyarok visszavágtak a múlt heti vereségért, s már a második győzelmüket aratták az idei kiírásban. Az elsőt még azok ellen a románok ellen, akik vasárnap lesznek a mieink ellenfelei Kecskeméten.

A csoport másik mérkőzésén a bolgárok 3:2-re verték a románokat.

Hollósy László:
- A mérkőzés pozitívuma, hogy élveztük a játékot. Ugyanakkor mentálisan is erősek voltunk. Igaz, hogy nem a legerősebb török válogatott ellen játszottunk, de őket is végig nyomás alatt tartottuk, és így sikerült győznünk.

Mehmet Bedestenloglu:
- Nagyon rosszul szerváltunk ezen a meccsen. A legrossszabb azonban mégis az volt, hogy a lányaim féltek a hibázástól.

Nagy Mariann:
- Szerencsére jól sikerült a mérkőzés, tudtuk követni a taktikát, és jól koncentráltunk. Mindenki sokkal fiatalabb nálam, hiszem, hogy jó kis csapat lesz a magyar válogatott.

Sándor Renáta:
- Az egész csapatnak jól ment a játék. Lassan összeszokunk, és egyre jobb csapat válhat belőlünk.

Eredmények:
Magyarország–Törökország 3:0 (17, 16, 16), Kecskemét, 200 néző. Vezette: Antusak (cseh), Tschrisching (osztrák)
Magyarország: Milovits 6, Sándor 11, Dobi 5, Nagy E. 1, Nagy M. 8, Liliom 6. Cserék: Kötél D. (liberó), Pallag
Törökország: Güler 4, Karakoyun, Bilge 7, Yurtdagülen 5, Yildirim 4, Büyükbayram. Cserék: Ersari (liberó), Alikaya, Uygur 4, Yilmaz 3, Cetin 1
Bulgária-Románia 3-2 (-18, 15, 22, -21, 11)

(Forrás: Karádi Zoltán)

Második mérkőzését is elveszítette a magyar férfi röplabda-válogatott a Barcelonában zajló Európa Liga-csoportkörben. Demeter György együttese ezúttal a spanyolokkal nézett farkasszemet, az első szettet elvesztette, a másodikat ajándékba adta a házigazdáknak, a harmadikat és a negyediket megnyerte, döntő szettben pedig csak a szerencse döntött a spanyolok javára.

A két csapat kecskeméti mérkőzésén a mieink az első szettben kiválóan játszottak, betartották a taktikai utasításokat, aminek meg is lett az eredménye: az első játszmát a magyar csapat nyerte. A folytatásban azonban Demeter György csapata már nem tudta megismételni az első felvonásban mutatott teljesítményét, így 3:1-re kikapott.

A barcelonai torna első fordulójában, pénteken mindét együttes vereséget szenvedett. Válogatottunk nyert szett nélkül maradt alul a csehekkel szemben, míg a spanyolok öt szettben kaptak ki Montenegró legjobbjaitól. A Spanyolország – Magyarország összecsapás egyébként a második volt szombaton, ugyanis korábban a csehek már 3:1-re legyőzték a montenegróiakat.

De térjünk csak vissza ehhez a meccshez, pontosabban az azt megelőző eseményekhez. A magyar csapat ugyanis már a találkozó előtt kisebb „hátrányba” került, a mieink busza nem érkezett meg időben küldöttségünk szállására, így Demeter György tanítványai csupán késve érkeztek meg a mérkőzés helyszínére. Ez pedig nem segített a játékosoknak, hiszen a meccs előtti teendőket kapkodva kellett végrehajtani (öltözés, bemelegítés).

A spanyolok korán pontelőnybe kerültek, és a játszma feléhez érve állandósult a 2-3 pontos fórjuk. Ezt nem sokkal később egyre csökkentettük, de a házigazdák ismét elhúztak. A felvonás hajrájában Bagics Balázs két szervájánál még feljöttünk 18:16-ra, azonban újabb extrapontot már nem tudtunk szerezni, így az első szettet 21:17-re elveszítettük.

A második játszmára Szabó Dávid helyett Baróti Árpádot küldte be Demeter György, és ez jó választásnak bizonyult, hiszen a huszonkét éves játékos nagyszerű lecsapása után 5:3-ra már mi vezettünk. Innen ellenfelünk egyszer még visszakapaszkodott 6:6-ra azonban a szett feléhez érkezve mi álltunk jobban, ugyanis 12:8 volt az állás, a javunkra! 16:12 után két extrapontot is összehoztak a hazaiak, ennek ellenére a hajrára 19:17-es magyar vezetésnél érkeztek a felek. A történelem azonban megismételte magát: pénteken a csehek ellen egy szinte már megnyert szettet elveszítettünk, és ez megtörtént szombaton is, ugyanis a hátralévő időben már nem szereztünk pontot, így ez a felvonás 21:19-el lett a spanyoloké.

A harmadik játszmában jó ideig fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban a spanyolok egy hangyányi előnyre tettek szert, és 11-9-re megléptek. A következő két akciónál, azonban remekül blokkolt a magyar csapat, amelyek köszönhetően ki is egyenlített. Azonban sokáig nem örülhettünk, hiszen ezt követően pillanatok alatt 16:11-re elléptek a házigazdák. Csapatunkat viszont a következő percekben mutatott küzdeni tudásért elismerés illeti, hiszen ilyen mélyről is visszajött a meccsbe és 20:19-nél a vezetést is átvette (először volt az előny a magyar csapatnál ebben a játékrészben). Ezúttal viszont már kihasználták a lehetőséget a srácok, 21:19-re megnyerték a játszmát, és ezzel meglett az első nyert szett Barcelonában.

Mondják, evés közben jön meg az étvágy: a mieink nem elégedtek meg ennyivel, látszott a tekintetükön, hogy ezt a meccset bizony meg akarják nyerni! Kihasználta a Demeter-csapat a lélektani előnyt, és gyorsan el is húzott 5:2-re. A spanyolok ekkor tértek magukhoz, kiegyenlítettek, viszont még mindig mi voltunk lépéselőnyben köszönhetően többek közt Baróti remek pontjainak. A hazaiak először 13:12-nél vezettek, de ezután is tartottuk velük a lépést. Sőt, a folytatásban Kovács Zoltán remek blokkjánál, majd Bagics és Baróti lecsapásánál is nálunk volt az előny. Az utolsó pillanatok ismét a mieinknek sikerültek jobban, hiszen meccslabdánál egy hibásnak tűnő játékvezetői döntés még a spanyolokat segítette (20:20), azonban ezt követően ismét Baróti és Bagics pontjai után már 22:20 állt az eredményjelzőn a javunkra, ami azt jelentette, hogy következhet a mindent eldöntő csata, a döntő szett!

Az ötödik játszma elején a játékvezetők 1:1-nél, egy maratoninak tűnő, hihetetlenül izgalmas labdamenet végén ismét hibáztak, és nem a mi javunkra, ami sajnos spanyol előnyhöz vezetett. A magyar srácok továbbra is hihetetlen lelkesedéssel röplabdáztak, aminek meg lett az eredménye: kiegyenlítettek! Sajnos a térfélcsere után a házigazdák egy hangyányival szerencsésebbek voltak és megnyerték ezt a felvonást és ennek köszönhetően a találkozót is.

A magyar együttes 0:2 után hatalmasat küzdött, és csupán egy hajszálon múlt, hogy nem nyerte meg a találkozót. Azonban lesz még lehetőség a győzelemre vasárnap is, hiszen 15:00 órától a mieink Montenegró legjobbjaival mérkőznek meg.

Demeter György:
A második szettet sajnálom nagyon, ha azt nem engedjük ki a kezünkből, akkor sokkal másképp alakulhatott volna a mérkőzés. Azonban 0:2-ről is fel tudtunk állni, és a spanyolok csak a szerencsének köszönhetik, hogy megnyerték ezt a hihetetlenül küzdelmes találkozót.

Fernando Munoz:
Az első két szettben technikailag és taktikailag is uraltuk a mérkőzést. A harmadikban úgy tűnt, megvan a meccs, azonban engedtük felzárkózni a magyarokat, akik éltek is a lehetőséggel, sőt később ki is egyenlítettek. A döntő játszmában egyenlő erők csatáját láthattuk, amiből mi jöttünk ki jobban.

Spanyolország - Magyarország 3:2 (17, 19, -19, -20, 13), Barcelona, 900 néző. Vezette: Ferreira (portugál), Di Giacomo (belga).
Magyarország: Bagics 11, Nagy J. 8, Gergye 4, Kovács Z. 13, Kaszap 1, Szabó D. 3. Csere: Dömötör (libero), Baróti 15, Tóth A. 1, Németh Sz. 3
Spanyolország: Ruiz 9, Noda 17, Fornes 6, Trinidad 3, Fernandez 3, Villena 17. Csere: Liabres (libero), González, Delgado 5, Vigil, Llabres

(Forrás: Császár-Nagy Márk)