A magyar-német vegyes páros sikerrel vette az első akadályt

2020. 01. 18.

Szombaton a magyar csapat három sportágban, curlingben, rövidpályás gyorskorcsolyában és sífutásban szerepelt az ifjúsági olimpia 9. versenynapján.

A curlingesek a vegyes csapatok versenyének befejeztével vegyes párosokat alkottak. A 48 pár egyenes kieséses formában kezdte meg a küzdelmeket. Mind a négy magyar játékos más-más nemzetből kapott társat. Az első nap két magyar érdekeltségű összecsapása közül a Szarvas Kristóf-Zoe Antes magyar-német duó biztosan verte 9-2 arányban brazil és japán riválisát. Joó Linda és az olasz Simone Piffer viszont nem bírt a kínai-cseh kettőssel. Az ellenfél a 6. endben 4 követ is sikerrel küldött a kör közepe felé. A következő endben ugyan két kővel közelebb került a magyar-olasz duó a riválisához, de ez kevés volt. Az ellenfél 9-6-ra győzött, így Lindáék kiestek.

Bemutatkozott a két rövidpályás gyorskorcsolyázó, Somogyi Barbara és Jászapáti Péter.
A két magyar short trackes az 1000m-es távon állt rajthoz. Barbara sikerrel vette a selejtezőkörét, de utána a negyeddöntőben esett, így meg kellett elégednie a futamának 4. helyezésével. Végeredményben a 14. helyen fejezte be a versenyt. Péter lassan kezdett előfutamában, és csak a negyedik helyen haladt egészen az utolsó körig, ahol hiába lépett előrébb, ausztrál riválisa 0,012 másodperccel előbb szelte át a célvonalat. Így Péter csak harmadik lett, és nem jutott tovább, összesítésben pedig a 17. helyen zárt.

A sífutókat nehéz, technikás pálya várta az első versenynapjukon, a tegnapi eső után 2 cm friss hóval. Kocsik Eszter a cross country cross szám selejtezőjében a 75. helyet szerezte meg, így a 30 fős elődöntőről lemaradt. A versenyt a helyszínen tekintette meg Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke is, aki találkozott az Orosz Olimpiai Bizottság első emberével, Stanislav Pozdnyakovval.

Vasárnap további két magyar érdekeltségű curling vegyes páros lép a jégre. Bemutatkozik a síugró Molnár Flórián és a sícross-os Hoquet Isbat Áron. Kocsik Eszter sífutásban sprintben áll rajthoz.

A szombati nap galériáját itt tekinthetik meg.

(MOB, Fotók: MOB/Szalmás Péter, OIS/Chloe Knott)