A toronyban és a tatamin folytatódtak konzultációink

A magyar női asztalitenisz-válogatott olimpiai kvótát szerzett Portugáliában

2020. 01. 23.

A portugáliai Gondomar városában rendezett csapat olimpiai kvalifikációs tornán a magyar női asztalitenisz-válogatott 3-1 arányban legyőzte Portugáliát, ezzel olimpiai kvótát szerzett.

Szerdán biztosan győzött a Pergel Szandra, Fazekas Mária, Madarász Dóra összeállítású válogatott a horvátok felett. Csütörtökön a 3 kínaival felálló hazai válogatott Portugália következett. A tét az olimpiai kvóta volt.

Az első találkozón a Pergel, Fazekas duó 3-1 arányban verte a Lio Xue, Shai Jieni párost. Ezután Madarász Dóra következett, aki az első játszmát elvesztette, majd a másodikban szoros csatában győzött 15-13-ra. Ezután Dóra 11-8-ra és 11-4-re verte ellenfelét, így már 2-0-ra vezetett összesítésben a magyar válogatott. Pergel nem bírt Shao Jienivel, a portugálok ezzel pedig szépítettek. Következett ismét Madarász, akinek ellenfele Luo Xue volt. A magyar lány elveszítette az első játszmát 11-8 arányban, de ezután az ő percei következtek egy 11-6-os sikerrel. A következő két játszmában lekopírozta a két játékos az első két játékrész eredményét. A döntő játszmában végig Madarász irányított, és a 11-7-es győzelme a mérkőzés végét jelentette.

A magyar női válogatott sikerével kvalifikált az olimpiára, így három női játékos utazhat Tokióba. Közülük ketten indulhatnak az egyes küzdelmeiben is. Magyar asztalitenisz csapat először szerepelhet ötkarikás játékokon.

A Magyar Csapat kvótáinak száma ezzel 61 sportolót számlál.

A férfi válogatott csütörtökön 3-0 arányban győzött Fehéroroszország ellen. Pénteken a svédek követkenek az olimpiai kvótáért.

(MOB, Fotó: MOB/Szalmás Péter)