A magyar úszók a 6. legjobb csapat

2013. 08. 02.

A negyedik napon öt aranyat, öt ezüstöt és öt bronzérmet szerzett a magyar csapat a XIX. Szervátültetettek Világjátékán a Dél-afrikai Durbanban.

Ezzel együtt már 26 világbajnoki aranyat, 9 ezüstöt és 17 bronzérmet vihetnek haza a szervátültetettek.

A versenyzők szállása az Indiai Óceán partján, a szálloda soron van. Majdnem minden szoba ablaka az óceánra néz, amelynek hullámzását már messziről hallani. Dél-Afrikában most éppen tél van, ezért 20-23 fokos hőmérsékletben este a szél miatt már fáznak az emberek. A helyiek sapkában és meleg kabátban járnak reggel és este. Ezzel együtt a parton minden nap hatalmas hangulatú fürdőzés van a kijelölt helyen, sokan ruhában próbálják átugrani az embermagasságú hullámokat. A csapatokat buszokkal szállítják a versenyek helyszíneire, amely a Világjátékok kezdetén nem működött zökkenőmentesen. Az első napon még aggódni kellet, mindenki rajthoz tud-e állni, nem késik-e le a sportolók a versenyeket.

Csütörtökön befejeződött az úszás, amelyben a magyar úszók a nemzetek között a 6. helyet érték el. Azt továbbra sem lehet tudni, hogy az országok éremtáblázatán hol állnak a magyarok, a szervezők még mindig nem hozták nyilvánosságra.

A negyedik napon a tollaslabdázók is befejezték. A magyarok úszásban összesen kilenc aranyat, öt ezüstöt és 10 bronzérmet szereztek, így az éremtáblázaton a 6. helyen végeztek az úszók között. Miután az utolsó úszó szám is véget ért, a hagyományoknak megfelelően a versenyzők vízbe dobták edzőiket.
Világbajnok lett Gyurkó Alexandra (17 éves) 250 m vegyes, Berente Judit (50-59) 50 m mellen, és 50 m gyorson, illetve Papp Károly (60-69) 50 m mellen. Második helyen végzett Gyurkó Alexandra 100 m háton, Medve Jánosné (60-69) 50 m gyorson, Nádasdy József (60-69) 100 m háton és Papp Károly (60-69) 50 m gyorson. A dobogó harmadik fokára állhatott Krucsó Zsolt (40-48) 50 m mellen, Nádasdy József 50 m mellen, Gyurkó Alexandra 50 m gyorson és Medve Jánosné 100 m háton.

A tenisz versenyek a városon kívül, hatalmas tenisz komplexumban rendezték meg. A csodálatos környezet, a szubtrópusi növényekkel körül vett pályák mellett mongúzok rohangáltak. Sőt az is megtörtént, hogy meccs közben keresztülfutottak a pályán, majd elegánsan eltűntek a csatornában.
A magyarok favoritja Kégel Tamás magabiztosan, kiegyensúlyozott játékkal, esélyt nem adva a többieknek világbajnok lett a 40-49 éves kategóriában, így megvédte világbajnoki címét. Almagra Carmen második helyen végzett a 40-49 éves kategóriában, szoros küzdelemben maradt alul az angol versenyzővel szemben. Pora Sándor a 60 feletti kategóriában a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Idén először egy korosztállyal feljebb indult, de így is beléphetett az érmesek táborába. Tóth Péter és Hegyesi László körmérkőzéses elő versenyt sikeresen teljesítették, így az 5. – 8. helyen végeztek. Urbán Istvánnak két győzelem is kevés volt a nyolc közé jutáshoz, de ebben a számban indultak a legtöbben, s ebben a számban volt a legerősebb a mezőny. A teniszezők a következő napot a párosok versenyével folytatják, illetve elkezdődnek az atlétikai és az asztalitenisz versenyek.