Jövő szombaton kezdődik a Veszprém-Szeged döntő

A nyolcadik Pick Szeged-Veszprém finálé következik

2013. 05. 17.

Szombaton délután megkezdődik az MKB Veszprém–Pick Szeged férfi kézilabda NB I-es bajnoki döntő.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc komoly múltra tekint vissza, hiszen ez a mostani lesz a 8. alkalom, hogy bajnoki fináléban méri össze tudását a honi kézilabdázás két gigásza. A döntők történetében eddig csak ez a két csapat találkozott egymással, a párosítás idén sem változik.

A magyar kézilabda NB I-ben eddig a 2005–2006-os szezonban rendeztek először bajnoki döntőt. Eddig hét finálé került megrendezésre, ebből hatot a Veszprém nyert meg, a 2006–2007-es szezon végén pedig a Pick Szeged lett a bajnok. Hat idényen keresztül három győzelemig tartott a párharc, tavaly óta azonban két sikerig csatázik egymással a döntő két résztvevője.

A két ősi rivális történetük során eddig 26 mérkőzést játszott egymással, ebből a szegediek 8 meccset nyertek, míg az MKB 18-at. Minden döntőben eddig a Veszprém volt a pályaválasztó, ebből következik, hogy a bakonyi alakulat folyamatosan megnyerte az alapszakaszt.

A Pick a legnagyobb különbséggel 2006-ban diadalmaskodott a veszprémiek ellen. Érdekes, hogy hét évvel ezelőtt napra pontosan akkor, amikor az idei finálé első meccsét rendezik, 2006. május 18-án a negyedik találkozóján az újszegedi sportcsarnokban 31–21-re nyert a Szeged. Krivokapics 7, Ilyés, Matics és Mezei 5-5 gólt szerzett. A vendégeknél Pérez 7-szer, míg Lazarov 5-ször vette be a szegedi kaput.

A legnagyobb vereségét éppen a végül bajnoki címmel záruló döntőben szenvedte el a Szeged, 2007-ben 39–26-ra kapott ki az MKB-tól idegenben, rá három évre pedig hazai pályán 33–20-ra. A Tisza-partiak a 2008-ban lőtték a legtöbb gólt a Veszprémnek, a döntő második meccsén 35-ször találtak be, ám a rekordot a Veszprém tartja 41 találattal.
A leglátványosabb, ám szakmai szempontból nem feltétlenül a legjobb a 2010-es finálé volt, amikor a játékosok túl nagy hangsúlyt nem fektettek a védekezésre. Abban az évben szinte számolatlanul termelték a gólokat a csapatok, a csúcs az első meccs volt, ekkor 72 gólt láthatott a publikum (41–31), a második meccsen 64 (31–32), míg a harmadikon 68 (40–28) találat született. A legkevesebb gól egy meccsen a 2011-es bajnoki döntő harmadik meccsén jött össze, ekkor csak 42 találatot jegyeztek (22–20) a felek.

Következik tehát szombaton 12.30-kor a 8. bajnoki döntő, a két ősi rivális 27. összecsapása. A párharc az egyik fél második sikeréig tart.

(Forrás:pickhandball.hu)