A Sopron nyerte a kosárdöntő első meccsét

2013. 04. 16.

A Sopron hazai pályán 74-55-re legyőzte a címvédő Győrt a női kosárlabda NB I-ben az egyik fél harmadik győzelméig tartó döntőjének hétfői nyitányán.

A tavalyi fináléban a Győrrel szemben 3-2-re - végül épp saját közönségük előtt - elbukott soproniak három hete már komoly erődemonstrációt tartottak, amikor a megyei riválist 77-50-re kiütve megvédte címét a Magyar Kupában. A bajnoki döntő is ennek szellemében indult, Székely Norbert tanítványai - akik veretlenül nyerték meg az alapszakaszt -, Jelena Milovanovic révén 8-2-re, majd 12-5-re elhúztak. Az ugyancsak euroligás győriek a folytatásban összeszedték magukat, Semsei Barbara triplájával kiegyenlítettek (27-27), és megnyerték a második negyedet. A nagyszünetben 30-27 volt az állás.

Térfélcsere után mindkét oldalon fellazult a védekezés, sűrűbben potyogtak a kosarak, és az adok-kapokból egyre inkább a nyolcadik bajnoki címükre hajtó házigazdák kerültek ki győztesen. Az utolsó negyed kilencpontos soproni előnyről indult (55-46), Füzy Ákos elfáradó együttese pedig a hajrára szétesett, a 38. percben húsz pontra nőtt a különbség (69-49). A végjátékra így már nem maradtak izgalmak, a magabiztosan nyerő Sopron élt a pályaelőnnyel.

"Munkás meccs volt, a végeredmény nem tükrözi, hogy milyen komoly erőpróbán vagyunk túl. Ezúttal az egyéni teljesítmények domináltak nálunk, kiemelném Milovanovic és Zsovár játékát" – mondta a mérkőzés után Székely Norbert, a soproni csapat vezetőedzője.

"Sikerült felkészülnünk a Sopron játékából, lelassítottuk és tartottuk őket. Egészen a 29. percig a mi forgatókönyvünk szerint zajlott a meccs, de utána ellépett a Sopron, a saját ritmusában tudott játszani, és már nem volt esélyünk visszajönni. Remélem, csütörtökön közelebb kerülünk az ellenfelünkhöz otthon" – nyilatkozta Füzy Ákos, a Győr vezetőedzője.