A Sport XXI. program őszi pályaversenyeiről

2013. 10. 02.

A Sport XXI. alapprogram harmadik pályaversenye kiváló időben került megrendezésre Veszprémben.

Ezúttal is a régió három szakosztálya, Tatabánya, a fehérvári ARAK és a vendéglátó VEDAC indított csapatokat.

A fiatalabbaknál soha ennyi, nyolc teljes csapat állt rajthoz. Kettő tatabányai: a Dózsa iskolából; négy ARAK-os; egy VEDAC-os; és egy vegyes csapat a veszprémi és a fehérvári gyerekekből. A legtöbb helyezési pontot a Dózsa iskolás fiúk szerezték, a hét számból ötöt megnyertek. Az ezüstérmet az ARAK "A", a bronzot a VEDAC csapata nyerte.

Az U13-as korosztályban is ezen a versenyen indult az eddigi legtöbb csapat, 10 teljes és 1 nem teljes létszámú. Mivel a legtöbben a távolugrást választották, akik nem futottak 60 métert, elkezdték a 3 kísérletet. A 3 fő rúdugró gyorsan végzett, így ebbe a homokba a 60 métert teljesítők ugrottak távolt. 15-en választottak a magasugrást. Mire a 150 gátasok célba értek, a távolugrók is mind végeztek, kezdődhettek a dobások.

Érdekes, hogy a kalapácsvetést nem választotta senki, annál többen a hajítást. Mégis a lökésben értek el többen nagyobb értékű pontot érő eredményt! Az 1200 akadályon kifejezetten szoros, látványos versenyeket produkált több gyermek. A számítógépes pontozásnak köszönhetően egyből lehetett eredményt hirdetni.

A végső győzelmet 332 ponttal az ARAK "A", narancs jelzőmezben versenyző csapata szerezte meg, 22 ponttal megelőzve a TSC fiataljait. A bronzérem is Fehérvárra került, 295 pontot gyűjtöttek a kék csapat tagjai. Többen közülük az egyéni pontszámukkal az "A" csapatba is beférhettek volna. 51 pontot ért a legjobb egyéni teljesítmény, utána 48, ketten 47, hárman pedig 46 pontot szereztek... (infó: Tölgyesi Előd)

Észak – Magyarország Regió - Miskolcon mindkét korcsoportban a júniusi győztesek végeztek ismét az élen. A DVTK stadionban rendezett versenyen először, az U11-es korosztály mérte össze tudását. A kellemes őszi napsütésben a versenyszámokat a Tóthné Szepesi Éva által felkészített kazincbarcikai csapat nyerte, a két miskolci vetélytárs előtt.

U13-ban Tigyi József tanítványai, az MVSI Zöld Nyilak néven szereplő csapat szerezte meg a győzelmet a Kazincbarcikai VSE és a másik MVSI csapat előtt. A mostani versenyen is 150 m gáton és távolugrásban volt a legtöbb induló.

Sorozatos megbetegedések miatt a salgótarjániak és az egriek nem tudtak részt venni a találkozón. A verseny a B.-A.-Z. Megyei Sportszövetségek Képviselete szervezésében, a B.-A.-Z.-Megyei Atlétikai Szövetség versenybíróinak közreműködésével került megrendezésre. (infó: Papp János)

Nyugat-Dunátúl Régió – A Zalaegerszegen lebonyolított versenyen 12 csapat vett részt/ U13 – 7; U11-5.

Észak-Alföld Régió – Gyönyörű, őszies napsütésben nagyszerű versenyre került sor Nyíregyházán, a Városi stadionban - ahol kettős debreceni győzelem született. A versenyszervezés, a lebonyolítás gördülékenyen zajlott - köszönhetően a Nyírsuli edzői munkaközösségének és aktivistáinak, valamint a debreceni versenybíróknak. Az előző két verseny összes tapasztalata most érett be.

A szakosztályok komolyan vették az eseményt, a gyerekek és edzőik felkészültek voltak. Minden csapat mellett kísérő volt, az időrendi program gördülékenyen zajlott, versenybírók teljesen tisztában voltak a verseny speciális számaival. Kitűnően vizsgázott a számítógépes program is, ezt mi sem bizonyítja, mint az, hogy az utolsó versenyszámok befejezése után 5 perccel már hirdették az eredményt.

A versenyt mindkét korcsoportban a nagy létszámú gyerekcsoporttal és edzőkkel érkező DSC-DSI csapata nyerte. A Nyírsuli jól kihasználta, hogy helyben voltak, sok gyerek és szülő volt jelen ezen a szép őszi napon. A Szolnokiak U13 csapata szép versenyt vívott a Debreceniekkel, megérdemelten szerezték meg az ezüstérmet.

Legnépszerűbbek a klasszikus versenyszámok: 60m, távol 150 gát, hajítás, váltók voltak. A gyaloglást jól pontozzák, és gyengén a hajítást.
A verseny után jó hangulatban távoztak gyerekek és az edzők, már várják a Debreceni mezeit, valamint a Szolnoki terematlétikai versenyt.

(Forrás: masz, info: Nagy Tibor)