A Szeged egy góllal verte a Debrecent

2012. 10. 28.

A Debrecen hazai medencében egy góllal kikapott a legutóbbi bronzérmes Szegedtől a férfi vízilabda Vodafone ob I szombat esti összecsapásán.

A szombati, negyedik fordulós program rangadóján, amelyen az új idényre egyformán jelentősen megerősödött csapatok találkoztak 800 néző előtt a Debreceni Sportuszodában, egy perc elteltével az új szezonra a Honvédból a csongrádiakhoz igazolt Szivós Márton a vendégeket juttatta vezetéshez, ám az első negyed közepén már a hazaiaknál volt az előny (2-1).
Mi több, az eddigi három fordulót hibátlanul letudó hazaiak a nagyszünetre 6-3-ra elhúztak, többek között a két akciógólt is szerző olasz világbajnok - édesanyja révén félig magyar - Alex Giorgettinek köszönhetően. A bajnoki címre is esélyes, eddig szintén veretlen Tisza-partiak csupa emberelőnyös góllal azonban fokozatosan feljöttek a harmadik játékrészben, olyannyira, hogy az Európa-bajnok Kiss Csaba duplázásával a negyed közepén egyenlítettek (6-6).

A nemzetközileg is eredményes két gárda - a Debrecen az Eurokupa negyeddöntőjében érdekelt, a Szeged pedig a Bajnokok Ligája 16 csapatos főtábláján szerepel - 7-7-es állásnál vágott neki az utolsó nyolc percnek, amelyben a csapatkapitány, a kétszeres olimpiai bajnok Varga Tamás sikeres ötméteresével "tért vissza" a hazai előny (8-7). Ugyanő később megúszásból volt eredményes, a "szokásos" emberfórokból azonban két ízben is egyenlítettek a vendégek (8-8, 9-9), sőt - amikor 14-edszer játszhattak létszámfölényben szemben a hazaiak 9-es mutatójával - újfent betaláltak, s miután erre már nem érkezett válasz, győzött a Szeged 10-9-re.

Debrecen-Szeged 9:10 (2:1, 4:2, 1:4, 2:3), Debrecen, v.: Székely B., Kun Gy.
Debrecen: Mitrovics, M. Korolija, Giorgetti 2, Varga T. 3, Komlósi, Letica, Weszelovszky 2. Cs.: Kállay, Vindisch, Misics 2, Süveges, Halek
Szeged: Baksa, Decker Á. 1, Kiss Cs. 2, Hegedüs 1, Szivós 3, Molnár T., Younger 1. Cs.: Varga P., Kayes 2, Juhász Zs., Somogyi, Molnár D. (kapus)
Gól - emberelőnyből: 2/9, ill. 9/14 Gól - ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Komlósi, Misics

Vasas-PVSK 12:7 (3:1, 2:1, 5:3, 2:2)
G.: Katonás, Csapó, Vámos, Steinmetz Á. 2-2, Hárai, Oeler, Angyal, Takács B., ill. Müller, Kistamás 2-2, Dragics, Krizsán, Bóbis

Kaposvár-Eger 5:13 (0:2, 2:5, 3:2, 0:4)
G.: Balogh Z, Berta, Gyurováth, Papp G., Práczky, ill. Bátori 4, Kovács G., Graham 2-2, Gerritse, Seman, Biros, Salamon, Bundschuh

Szentes-FTC 12:11 (1:3, 4:2, 1:4, 6:2)
G.: Tóth Z. 5, Szabó L., Hegedűs, Tóth P. 2-2, Regős, ill. Ernyey 4, Macdonell 3, Sánta, Deutsch, Illés, Kárteszi

EKF-OSC 6:8 (1:3, 2:1, 3:1, 0:3)
G.: Zalánki 2, Keresztes, Jakab D., Molnár A., Petrovai, ill. Simon 3, Benczur 2, Szőke, Dávid Z., Szentesi