A szövetségi kapitány elégedett a kajak-kenusok szegedi teljesítményével, jól sikerült a vb-főpróba

2018. 05. 22.

Erős mezőny gyűlt össze a szegedi Maty-éri kajak-kenu pályán pünkösdkor. A hétvégi idei első kajak-kenu világkupán a magyar sportolók az olimpiai számokban 3 ezüst- és 3 bronzérmet szereztek. 60 ország közel 700 sportolója, köztük 62 magyar nevezett a versenyszámokban.

A 6-6 férfi és női olimpiai távon Kopasz Bálint (K-1 0000m), Bodonyi Dóra (K-1 500m) és az új olimpiai számban, a férfi K-4 500m-en a Balaska Márk, Birkás Balázs, Dudás Miklós, Kuli István összeállítású gárda szerzett ezüstérmet. Ugyan ebben a számban a bronzérem is a magyaroknak jutott a 2017. évi Európa-bajnok egység Mozgi Milán, Tótka Sándor, Molnár Péter, Somorácz Tamás révén. A dobogó harmadik fokára állhatott fel még Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső (C-2 500m) és a női kajak négyes (Lucz Dóra, Medveczky Erika, Takács Tamara, Vad Ninetta).

Mint Hüttner Csaba szövetségi kapitány elmondta, talán a legfontosabb szám a férfi kajak négyes 500m volt, ahol örvendetes, hogy nyolc olyan versenyzőnk is van, akik közül kikerülhet az ütőképes magyar egység, amelyik akár az olimpia részvételt is kiharcolhatja.

A két négyes a hétvégén ismét csatasorba áll a németországi, duisburgi, második világkupa-versenyen. Igaz, ott a két egységben egyes helyeken átülések várhatók a két hajó között.

A szövetségi kapitány hiányérzete talán csak annyi, hogy nem született az olimpiai számokban magyar aranyérem, de két hét múlva lesz a sportág legfontosabb kvalifikációs versenye és a sportolóink többsége ezen szeretne jól szerepelni, hiszen ott dőlnek majd el, hogy melyik versenyszámban kikre számít a kapitány a világ- és Európa-bajnokságon.

A versenyt a szervezők a jövő évi világbajnokság főpróbájának tekintették. A jövő évi vb lesz egyben a tokiói olimpia kvalifikációs versenye; itt lehet majd a legtöbb kvótát összegyűjteni a 2020-as olimpiára.

A szegedi világkupán Kulcsár Krisztián MOB-elnök díjat adott át és találkozott több sportvezetővel is.

Minden számot összevetve a tervezett 15 helyett 24 érmet szerzett a magyar kajak-kenu válogatott, ezzel a nemzetek között az éremtábla élén végzett a szegedi világkupán.

(MOB-MKKSZ, fotó: MOB/Szalmás Péter)