A teniszező Stollár Fanny egyesben a negyeddöntőig jutott Nanjingban (interjúval)

2014. 08. 21.

Stollár Fanny az egyéni teniszküzdelmekben a negyeddöntőben fejezte be a versenyt az ifjúsági olimpián, csütörtökön. A 16 éves játékos vegyes párosban még javíthat.

Az egyéniben és párosban is U16-os Európa-bajnok Stollárt az ukrán Angelina Kalinina győzte le 6:1, 7:6-ra, így fiatal teniszezőnk számára a negyeddöntő jelentette a végállomást Nanjingban. Fanny számára lesz még egy feladat az ifjúsági olimpián: a vegyes párosok versenyében a lengyel Kamil Adrian Majchirzakkal közösen kell majd megküzdenie a minél jobb helyezésért.

Stollár Fanny érem reményében lépett pályára egyesben, a negyeddöntős vesztes mérkőzés után így joggal nyilatkozott igen szomorúan a mob.hu-nak.

Lett volna esélyem a második szettben, de nem sikerült. Tudtam, hogy jól játszik a lány, ennek ellenére nem úgy mentem fel, hogy nincs esélyem. Először 5:3-ig nyomás alatt tartottam, majd kiengedtem picit. Tapasztalt versenyző, de valahogy össze lehetett volna hozni a győzelmet. Nagyon fáj a vereség, mégiscsak egy olimpia volt a legjobb nyolc között. A vegyes párosig biztos összekapom magam…” – fogalmazott a teniszező az egyes játék után.

(MOB, fotó: MOB/Szalmás Péter)