A Vasas hazai pályán győzte le az Egert

2012. 03. 11.

A férfi vízilabda-bajnokság 19. fordulójának rangadóján a Vasas hazai pályán 9–5-re legyőzte az Egert. Földi László együttese a második negyed közepén már 5–0-ra is vezetett, így hiába jött föl a folytatásban két gólra is a vendégegyüttes, egyenlíteni már nem tudott.

Ismét Vasas–Eger. Ezúttal a bajnokságban. Az elmúlt napok „bírózásai" után végre ismét a minőségi póló jelenthette az egyik hétvégi szórakozást. A mai bajnoki elején azonban úgy tűnt, hogy csak a Vasas veszi komolyan az összecsapást. Földi László együttese nagyon hamar elhúzott.

Decker Ádám, Katonás Gergő egy-egy, Kiss Gergely két találatával az első negyed után már 4–0-ra vezettek az angyalföldiek. A vendégek pedig nem tudtak túljárni a remekül védő Nagy Viktor eszén. A kapust természetesen csapattársai is segítették – remek védekezéssel.

Ráadásul a második negyed közepén Vámos Márton már az ötödiket is megszerezte a Vasas számára. Az Eger mellett pedig továbbra is egy nagy 0 állt az eredményjelzőn. Persze Gerendás Györgynek nem volt könnyű dolga: Lukás Seman ugyanis eltiltását töltötte a mérkőzésen, míg Varga II Zsolt tegnap este belázasodott. Center nélkül pedig ezt a játékot igen nehéz – ezen a szinten – játszani.

A Bajnokok Ligája-meccshez hasonlóan 5–0 után megérkezett a medencébe az Eger is, amely Bátori Bence, Hosnyánszky Norbert és Biros Pééter góljával két gólra felzárkózott.
A Vasas azonban végig kézben tartotta az összecsapást, rutinosan őrizte előnyét, az utolsó negyednek háromgólos hátránnyal (6–3) nekivágó Egernek pedig nem volt esélye az egyenlítésre.

Noha öt perccel a mérkőzés vége előtt Hosnyánszky közeli húzása után már csak kettővel vezetett a Vasas, ezután Vámos Márton góljával romokba döntötte a pislákoló egri reményeket.
A vége 9–5-ös hazai győzelem lett.

A Honvéd nagy csatában, egy góllal nyert a Szolnok otthonában.

Az első negyedben 2–1-re a Honvéd vezetett, de egynél több lehetett volna a különbség, ha a szolnokiak kapusa, Decker Attila nem véd olyan szenzációsan.

A második negyedben utolérte vetélytársát a Szolnok, és egy 3–0-s etappal el is húzott tőle. A fordulást követően is tartotta kétgólos előnyét a hazai csapat. A záró felvonásban fordult a kocka, kitűnt a szolnokiakon a fáradtság, hiszen közülük többen is lázas betegséggel bajlódtak a héten. A Honvéd pedig kapcsolt, és Gergely nagyszerű védését követően Szívósék megfordították a rangadó állását és megnyerték a meccset.

FÉRFI VÍZILABDA OB I 19. FORDULÓ
TEVA-VASAS-UNIQA–ZF-EGER 9–5 (4–0, 1–1, 1–2, 3–2), Komjádi uszoda, 1000 néző. V: Juhász Gy., Fekete B.
VASAS: NAGY V. – Katonás 2, Boskovic, DECKER Á. 1, Steinmetz Á., KISS G. 3, Drasko Brguljan 1. Csere: Takács Bálint, Fülöp, Steinmetz B., Vámos 2
EGER: Szécsi – Bátori 1, Biros 1, HOSNYÁNSZKY 2, Mezei, Graham, Bundschuh 1. Csere: Gerritse, Kovács G., Naganuma, Chilkó
Gól – emberelőnyből: 7/4, ill. 10/2 Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 1/1
Kipontozódott: Gerritse (29. p.), Bundscuh (30. p.)

SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP VSC–GROUPAMA-HONVÉD 6–7 (1–2, 3–0, 2–2, 0–3), Szolnok, 300 néző. V: Füzesi, Németh András
SZOLNOK: DECKER A. — Negrean, PÁSZTOR 2, Süveges, KIS G. 1, Nyéki 1, GOCICS 2. Csere: Kovács O., Hangay Z., Komlósi, R. Georgescu, Regős, Marnitz
HONVÉD: GERGELY — Salamon 1, SZÍVÓS 2, GÓR-NAGY 2, HÁRAI 2, Tóth M, Mátyás. Csere: Jansik, Hangody Gy., Kovács P, Kovács R., Angyal, Hangody L
Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 8/2. Gól – ötméteresből: -, ill. 1/0.
Kipontozódott: Jansik (28. p.), Negrean (32. p.)
Sárga lap: Vad Lajos (26. p.)
MESTERMÉRLEG
Cseh Sándor: – Hiába küzdött végig a csapat beteg játékosokkal három és fél negyedet, a végén dekoncentrálttá vált a játékunk.
Vad Lajos: – Mi, a Groupama Honvéd csapata nem síránkozunk, hanem nyerünk Gergely Pista bravúros védéseinek köszönhetően.

BVSC-ZUGLÓ–OSC 7–9 (2–0, 2–4, 2–3, 1–2)
Dabrowski Norbert: – Sajnálom, hogy itt tartunk, nincs más hátra, mint készülni a rájátszásra.
Bíró Attila: – Remélem folytatódik a jó sorozatunk, és a lendületünk kitart a rájátszás végéig.

DEBRECEN–FTC-FISHER KLÍMA 13–5 (2–0, 4–3, 3–1, 4–1)
Gyöngyösi András: – Örülök, hogy úgy játszottunk, ahogy elterveztük. Ha a rájátszása sikerül még egy kis alázatot belevinnünk játékunkba, elérhetjük az álmainkat.
Ambrus Tamás: – Csak annak tudok örülni, hogy sokkal fegyelmezettebben játszottunk, mint a legutóbbi találkozónkon.

KALÓ MÉH CS&K SZENTES–A-HÍD SZEGED BETON 7–20 (1–4, 3–5, 2–6, 1–5)

Lukács Dénes: – Nem nyilatkozom.
Vincze Balázs: – Mindig lelkes szentesi közönség előtt, koncentráltan és eredményesen játszottunk.

PVSK-FÜSZÉRT–KAPOSVÁR 12–7 (3–1, 2–2, 5–1, 2–3)
Petik Attila: – Nagyon motiváltan játszottunk, a fiúk mindent megtettek azért, hogy visszakapaszkodjunk a tabellán.
Bereczki Miklós: – Gratulálok a Pécsnek, ugyanakkor ezúton szeretném üzenni a vezetőségnek, hogy jó lenne, ha három év után kifizetnék az elmaradt a járandóságomat.

AZ ÁLLÁS 1. TEVA-Vasas-UNIQA 19 15 2 2 251–132 +119 47, 2. Szeged Beton VE 18 14 3 1 198–137 +61 45, 3. ZF-Eger 19 14 2 3 222–144 +78 44, 4. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 18 13 3 2 206–111 +95 42, 5. Groupama Honvéd 18 13 2 3 229–139 +90 41, 6. Debrecen Fujitsu 18 9 1 8 152–122 +30 28, 7. FTC Fisher Klíma 18 5 3 10 146–191 –45 18, 8. Bodrogi Bau Szentesi VK 18 5 1 12 154–209 –55 16, 9. BVSC-Zugló 18 3 1 14 136–219 –83 10, 10. Kaposvári VK 18 3 1 14 125–226 –101 10,11. Orvosegyetem Sport Club 18 2 2 14 116–212 –96 8, 12. PVSK-Füszért 18 2 1 15 123–216 –93 7

(Forrás: NSO, fotó: Doba István)