Tokiói remények - a vb-ezüst kvalifikációt jelent a Világjátékokra

2016. 10. 31.

A második helyen végzett Tadissi Martial a Linzben megrendezett karate világbajnokságon. Az UTE versenyzője eredményével egyben kvalifikálta magát a nem olimpiai sportágak legrangosabb rendezvényére, a Világjátékokra, amelyet 2017 nyarán rendeznek Wroclawban. A karate bekerült a tokiói olimpia programjába, a vb-ezüst biztató előjel.

A 67 kg-osok küzdelmi kategóriájában Tadissi Martial 90 versenyző közül jutott a döntőbe. Az idei Eb-bronzérmes magyar a selejtezők során az egész vb egyik legjobb teljesítményét nyujtotta. Öt győzelme alatt mindössze két pontot csináltak ellene, és közben legyőzte a francia Da Costát, a döntőbe jutásért pedig 2-0-ra nyert a török Uygur ellen. A korábbi kétszeres korosztályos Európa-bajnok versenyző a fináléban azonban alulmaradt az angol Thomas ellenében.

Szereplésével Tadissi Martial beállította a sportág történetének legjobb magyar szereplését, hiszen felnőtt vb-n karatésainknak még soha sikerült aranyérmet nyerniük, ezüstig korábban S. Kovács Ádám és Klima Zsuzsanna jutott el.

A wroclawi Világjátékokat 2017. július 20. és 30. között több mint 100 ország mintegy 3500 sportolójának részvételével rendezik. A 10 versenynap alatt 31 sportágban 221 éremátadó ünnepséget tartanak.

„Ezidáig 48 magyar sportolónk szerzett kvalifikációt, a csapat akár a száz főt is elérheti. Az év végéig a sportágak jelentős részében befejeződik a kvalifikáció" - nyilatkozta az olimpia.hu-nak a közelmúltban dr. Mészáros János MOB-alelnök, a Magyar Karate Szakszövetség első embere. Az újabb sikerrel közel 50 fő már kvalifikált.

A karate szerepel a 2020-as tokiói olimpia programjában, a világbajnoki ezüstérem mindenképp biztató előjel.