A veretlent győzte le a magyar női válogatott Sopronban

2012. 06. 30.

Hazai sikerrel folytatta szombaton a nyolcmeccses Eb-selejtezősorozatot a női kosárlabda-válogatott, amely ötödik meccsén legyőzte az eddig veretlen fehérorosz csapatot.

A nemzeti csapat - miután szerdán kikapott idehaza az ukránoktól - 2-2 győzelemmel és vereséggel a háta mögött lépett pályára, míg a fehéroroszok négy meccs után százszázalékos teljesítménnyel vezették a csoportot. A soproni találkozó úgy indult, hogy a házigazdák elégtételt vesznek az 51-47-es minszki vereségért, miután Horti Dóra révén csakhamar 16-7-es vezetéshez jutottak. A második negyedben a magyarok azonban majdnem öt percig nem találtak a gyűrűbe, így az ellenfél egyenlített (18-18), ám főként Honti Katának köszönhetően a félidőben 33-27 volt az állás.

Térfélcsere után a januárban kinevezett Stefak Svitek együttese kissé megtorpant, és öt perc alatt csak három pontot hozott össze, így a 28. percben a fehéroroszok ismét egyenlítettek (40-40). A 46-44-ről induló zárófelvonásban a Horti és a nemrég honosított Quigley Allie vezette magyarok kilenc pontra megléptek (57-48), ráadásul a túloldalon ketten is kipontozódtak, így - bár a rivális egyszer még feljött három pontra - a jobban koncentráló hazaiak megszerezték harmadik sikerüket a selejtezőben. A válogatott legjobbja a 15 ponttal záró Horti Dóra lett.

Az öt mérkőzés után 3/2-es mérlegnél tartó magyarok egy hét múlva Portugáliában lépnek pályára, a csoportból az első két helyezett jut ki a jövő évi, franciaországi kontinenstornára.