A Veszprém a Constantát is tíz góllal verte meg

2012. 10. 03.

Az MKB Veszprém esélyeshez méltón 37–27-re győzött Bukarestben a Constanta ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 2. fordulójában.

Az európai szövetség nem engedte a Constantának, hogy a saját, csak kétezer szurkoló befogadására alkalmas csarnokában játssza hazai meccseit, így Bukarestben fogadja vendégeit.

A nyáron mindkét együttes spanyol légiósokkal (is) erősödött, közülük a Veszprém ibériai kiválóságai kezdtek jobban, Chema Rodríguez és Cristian Ugalde góljával 2–0-ra a magyar bajnok vezetett, amelynek kapujában Mirko Alilovic egyből elkapta a fonalat. A jó kezdést kisebb hullámvölgy követte, a Constanta fordított, és emberhátrányban is kétgólosra növelte előnyét (8–6).

A hazaiak lendülete azonban nagyjából eddig tartott, Nagy László és Mirsad Terzic góljaival már ismét a Veszprém vezetett, amely egy 6–0-s sorozatnak köszönhetően nem sokkal később már négygólos fórban volt (8–12).

A félidő hajrájában tovább nőtt a különbség, a szünetben 12–19-et mutatott az eredményjelző.

A Celje elleni mérkőzéshez hasonlóan Carlos Ortega csapata ezúttal is „beragadt" a második játékrész elején – az első két gólt a románok szerezték –, ám korántsem annyira, mint a hétvégén.

A Constanta hiába támadott eredményesebben, mint az első félidőben, hiába villant meg többször is Alexandru Simicu keze, igazából egy pillanatig sem állt fenn a veszélye annak, hogy ismét szoros lesz a meccs.

Császár Gábor megszórta a hazaiakat, az 58. percben pedig Pérez Carlos bombájával először vezetett tízzel a Veszprém. A végén is ekkora különbség maradt a két csapat között, a bakonyi gárda tehát, éppúgy, mint a Celjét (32–22), a Constantát is egy kerek tízessel múlta felül.

Férfi Bajnok Ligája, B-csoport, 2. forduló:
CONSTANTA-MKB VESZPRÉM 27-37 (12-19), Bukarest, játékvezetők: Pandzic, Mosorinski (szerbek)
CONSTANTA: Stanescu, Popescu (kapusok), Adzic, Angelovski, Buricea 2, Criciotoiu 2, Csepreghi, Cutura 7, Dragecevic 1, Humet 4, Sabou 3 (1), Sadoveac, Simicu 7, Stavrositu, Toma, Val 1.
VESZPRÉM: Alilovic, Fazekas (kapusok), Császár 8 (1), Gulyás, Iváncsik G. 2, Iváncsik T. 2, Jamali 2, Laluska, Nagy L. 4, Oneto 1, Pérez 3, Rodriguez 2, Sulic 4, Terzic 6, Ugalde 4, Vilovski.