A Veszprém az első döntős a férfi NB I-ben

2013. 05. 09.

Az MKB Veszprém 34–23-ra győzött a Grundfos-Tatabánya otthonában a férfi kézilabda NB I elődöntőjének visszavágóján, így a párharcot 2–0-ra megnyerve bejutott a döntőbe.

A sok sérült miatt Fazekas Nándor mellett Rózsavölgyi Gergő volt a másik benevezett kapus a veszprémieknél, a tizenhetet pont a meccs napján betöltő fiatal kapus néhány napja valószínűleg még nem gondolta volna, hogy ilyen születésnapi meglepetésben lesz része.
A találkozó eleje azonban nem róla, hanem egy másik kapusról szólt, Kiss Olivérnek ugyanis öt percig nem tudtak gólt lőni a vendégek. A Tatabánya ezt nem tudta igazán kihasználni, 2–0-s előnyéből pedig a 18. percre 10–5-ös hátrány lett. A vállsérüléssel bajlódó Díaz Ivo távollétében ezúttal is Lele Ákos volt a hazaiak vezére, eredményes játékával egy gólra zárkózott fel csapata, hogy aztán az első félidő hajrájában ismét elengedje a Veszprémet (11–17).

Az első mérkőzésen térdsérülést szenvedő Nagy László kevesebb játékidőt kapott Carlos Ortegától, Laluska Balázs viszont jól helyettesítette a veszprémiek vezérét.
Pásztor Ákos és Pordán Bálint is hidegvérrel használta ki helyzeteit, de a hazaiaknak így sem volt esélyük. Az 53. percben Ortega nyugodt szívvel pályára küldhette Fazekas helyére Rózsavölgyit, hiszen ekkor már 31–18-ra vezetett a Veszprém, amely végül 34–23-as győzelemmel foglalta el a helyét a fináléban.
MESTERMÉRLEG
Debre Viktor: – A Veszprém sokkal erősebb, ezért reális eredmény született. Fiataljainknak sokat kell még tanulniuk. Nincs miért szégyenkeznünk.
Carlos Ortega: – A második félidőben egyértelműen kiderült, hogy jobb a Veszprém. Jó felkészülés volt a bajnoki döntőre, amelyben reményeink szerint újra védhet a sérült Alilovic.

Az elődöntő másik párharcában a Szeged 1–0-ra vezet a Csurgó ellen, csütörtökön szintén idegenben harcolhatja ki a döntőbe jutást.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
GRUNDFOS TATABÁNYA–MKB VESZPRÉM KC 23–34 (11–17), Tatabánya, 1000 néző. V: Bonifert, Oláh
TATABÁNYA: KISS O. – Törő, Bodó 4, LELE 6 (1), Pordán 4, Kiss Á. 1, Harsányi G. Cs: Dénes, Rossoni, Iváncsik Á. 1, Juhász Á., Nagy Sz. 2, Nagy Á., PÁSZTOR Á. 5, Schneider.
VESZPRÉM: FAZEKAS – Iváncsik G. 4, DZSAMALI 4, Oneto 4, SCHUCH, LALUSKA 4, Rodríguez 2. Cs: Rózsavölgyi (kapus), Iváncsik T. 2, Terzic 2, Császár 2 (1), SULIC 3, Ugalde 2, NAGY L. 4, Gulyás 1.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Veszprém javára

Női Magyar kupa: kialakult a veszprémi négyes döntő programja

A Magyar Kézilabda-szövetség elkészítette a május 25–26-án Veszprémben megrendezendő női Magyar Kupa programját.