A Veszprém újabb döntőben verte meg a PSG-t

2013. 08. 26.

Az MKB-MVM Veszprém férfi kézilabdacsapata nyerte meg a Tropheé Morbi'Hand elnevezésű felkészülési tornát, miután a döntőben 33–31-re nyert a Paris Saint-Germain ellen. A magyar bajnokcsapat a múlt héten a Sparkassen-kupa fináléjában is felülmúlta a párizsiakat.

Pedig úgy indult, hogy a PSG visszavág a németországi vereségért, az első félidő után 19–15-re vezetett a Daniel Narcisse által vezérelt párizsi csapat. Császár Gábor egy gólt szerzett korábbi együttese ellen, míg Igor Vori – aki szintén ezen a nyáron igazolt a franciákhoz – négy lövésből négyszer talált be.
Beállóposzton a Veszprém is igen eredményes volt, Renato Sulic öt gólig jutott – az iráni Alireza Muszavi pedig egyig –, a bakonyiak legeredményesebb játékosának azonban Nagy László bizonyult hat találattal.

A második félidőben feljavult a Veszprém védekezése, és a hajrában fordítottak Iváncsikék. Az utolsó percben 31–31 után Cristian Ugalde két gólt is dobott kaotikus körülmények között, és mivel a PSG nem tudott válaszolni, újból a Veszprém nyerte meg a két európai élcsapat csatáját.

FÉRFI KÉZILABDA NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI TORNA
TROPHEÉ MORBI'HAND
DÖNTŐ
MKB-MVM Veszprém–PSG (francia) 33–31 (15–19)
G: Nagy 6, Sulic 5, Ilics, Ugalde 4-4, Gulyás, Iváncsik T., Dzsamali 3-3, Iváncsik G. 2, Ruesga, Muszavi, Chema Rodríguez 1-1, ill. Narcisse 7, Honrubia 5, Vori, Abalo, Hansen 4-4, Kopljar 2, Császár, Hallgrímsson, García Robledo, Gunnarsson, Bojinovics 1-1