Póta Georgina is indul az asztalitenisz World Tour budapesti állomásán

Póta Georgina is indul az asztalitenisz World Tour budapesti állomásán

2018. 01. 10.
Megosztás


A jövő keddtől vasárnapig a BOK-csarnok ad otthont a 12 állomásból álló World Tour-versenysorozat első állomásának. A 150 ezer dollár összdíjazású viadalra 53 ország több mint 400 játékosa, köztük 23 magyar nevezett. Közöttük is a legelőkelőbb helyen jegyzett a világranglista-20. Póta Georgina.

Az első két napon a selejtezőket és az U21-es tornát bonyolítják le, csütörtöktől kezdődnek a főtáblás küzdelmek, a döntők pedig 21-én, vasárnap lesznek.

„Sorozatban ez az ötödik év, hogy a Magyar Asztalitenisz Szövetség World Tour-eseményt szervez. A szokásokhoz híven rendkívül erős mezőnyt köszönthetünk, hemzsegni fognak az Európa-bajnokok és a világbajnoki érmesek" - mondta Nátrán Roland, a MOATSZ elnöke.

A sportág nagyhatalmának számító Kína csapatában két világbajnok, a férfi világranglista-második Fan Cse-tung és a női világranglista éllovasa Csen Meng is helyet kap. A nőknél további három ázsiai Vang Man-jü (8.), Doo Hoi Kem (9.) és Csen Hszing-tung (10.) a TOP 10 tagjai.

Az elnök elmondta, hogy a magyar csapat is a lehető legerősebb összeállításában lép majd asztalhoz, a 12 férfi és 11 női játékos közül a már említett Póta Georgina mellett Pergel Szandra (61.) is főtáblás lesz egyesben.

Paár Dávid, a MOATSZ főtitkára kifejtette, hogy ez az egyik utolsó olyan World Tour-viadal, amelyen még rendeznek U21-es versenyt is, mert - már az olimpiára is gondolva - ezt hamarosan felváltja a vegyespáros versenyszám.

Kalmár Attila, a lebonyolító Pannonsport ügyvezető igazgatója kijelentette: a jövő évi áprilisi budapesti világbajnokság miatt biztos abban, hogy a nemzetközi szövetség árgus szemekkel figyeli majd a rendezést. Hozzátette, idén húsz százalékkal nagyobb lesz a versenyzői létszám, mint tavaly, s ennek szerinte részben a vb, részben pedig a világranglista-rendszer módosítása az oka, idéntől ugyanis az jár jobban, aki minél több versenyen indul. „Az sem elhanyagolható, hogy a pénzdíj öt év alatt az ötszörösére nőtt, a férfi és női egyes győztese 18-18 ezer dollárral gazdagodik" - mondta.

Bátorfi Zoltán, a női válogatott szövetségi kapitánya elmondta, hogy csapatából mindenki egészséges. „A lányok jó formában vannak, a két ünnep között volt egy kis szünet, de azóta gőzerővel edzünk. Ha sikerülne megismételnünk a tavalyi eredményeket, amikor Póta Georgina egyesben a negyeddöntőig jutott, párosban pedig a svéd Matilda Ekholm oldalán második lett, akkor elégedett lennék" - nyilatkozott.

A selejtezők során 22 versenyasztalon folyik majd a játék, majd csütörtöktől négy, szombattól pedig egy centerasztalon lehet követni a mérkőzéseket. Ezekről HD-minőségű adást közvetít az itTV, a Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség internetes élő videocsatornája. Az M4 Sport napi egyórás összefoglalókkal jelentkezik a verseny alatt, szombaton (13.00-14.30) és vasárnap (15.00-17.45) pedig élő közvetítés látható majd a csatornán.

A szervezők több mint 500 néző elhelyezésére alkalmas mobil lelátót helyeznek a játéktér közepére, amellyel minden eddiginél közelebb hozzák a mérkőzések élményét a szurkolókhoz. Újdonság az is, hogy a főtáblás meccsek úgynevezett multiball rendszerben zajlanak majd, ez azt jelenti, hogy a holtidők csökkentésének érdekében a játékvezetők labdát adnak az adogató játékosnak, hogy annak ne kelljen elmennie az elgurult labdákért, így a labdamenetek közti idő várhatóan lerövidül, nincs lehetőség időhúzásra, azaz a nézők intenzívebb játékot láthatnak.

Belépők a helyszínen kaphatók, az áruk 1000 forinttól indul, a hatnapos bérlet 8000 forintba kerül. A jegyárak tavalyhoz képest nem változtak.

(MOB, MTI)