Alapszakaszgyőztes a Szeged

2013. 04. 14.

Az élvonalbeli férfi vízilabda-bajnokság alapszakaszának 26., utolsó fordulójában az esélyeknek megfelelően könnyedén nyert a Szeged az FTC vendégeként, ezzel az élen végzett az alapszakaszban.

A BVSC kikapott a címvédő Vasastól, és mivel a Honvéd győzött, utóbbi csapat zárt a hatodik helyen. Az alapszakaszt az ötödik helyen záró Debrecen háromgólos győzelmet aratott Egerben.

A szolnokiak nem maradtak adósok a gólokkal, már az első félidőben tízet rámoltak be a pécsi kapuba. A szolnoki góltermésből Milan Alekszics négy találattal vette ki a részét, rajta kívül még további hét vendégjátékos szerzett gólt. A Szolnok válogatott kapusa, Decker Attila 62 százalékos hatékonysággal védett, tizenhat lövésből tízet hárított.

A zuglóiak kimondottan jól tartották magukat két negyeden át, hiszen a jóval esélyesebb Vasas előnye a nagyszünetben csupán egy gól volt. A fordulást követően azonban már csak egy csapat volt a pályán, illetve a medencében, és az a Vasas volt. Földi László együttese elsősorban védekezésben javult fel – a harmadik és a negyedik negyedben sem kapott gólt –, és ez végül döntőnek bizonyult a végeredményt illetően.

Eredmények:

FÉRFI VÍZILABDA OB I, ALAPSZAKASZ, 26. FORDULÓ

PVSK-FÜSZÉRT–SZOLNOKI DÓZSA KÖZGÉP 6–17 (2–5, 1–5, 2–4, 1–3), Pécs, 100 néző. V: Vogel G., Horváth Cs.
PÉCS: Tihanyi – Bóbis, Kiss T. 1, Krizsán, Dragic 2, LUKÁCS G. 2, ÁGNER 1. Cs: Barát (kapus), Somogyi T., Bereczki, Bertha P., Csaba, Monostori A., De Blasio
SZOLNOK: Decker A. – Negrean 3, ALEKSZICS 4, Hosnyánszky 1, Vörös, Nyéki 1, Gocics. Cs: Kovács O. 2, Hangay Z. 2, Dőry, PÁSZTOR 3, Mohi, R. Georgescu 1
Gól – emberelőnyből: 9/3, 11/4
Kipontozódott: Hangay Z. (22. p.)
MESTERMÉRLEG
Bereczki Miklós: – Sajnos a Szolnok hozta a kis csapatok elleni formáját.
Kovács István: – Örülök, hogy a játékosok ezt a találkozót is komolyan vették.

BVSC-ZUGLÓ–TEVA-VASAS 5–10 (3–3, 2–3, 0–2, 0–2), Budapest, Laky Károly Uszoda, 250 néző. Vezette: Fekete B., Vojvoda
BVSC: Györke – Szabó Bendegúz, Szűcs L., Borsós 1, Bedő, LÉTAI 2, Czigány. Csere: Nagy S., RAJNA 2, Zsoldos, Kotszidisz, Telekdy, Mészáros Cs
VASAS: Barabás – Öler 1, Katonás 1, DRASKÓ BRGULJAN 2, HÁRAI 1, VÁMOS 2, Takács Bálint. Csere: Angyal, STEINMETZ Á. 2, Csapó 1, Hőna, Fazekas
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 10/3 Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Angyal (32. p.)
Kiállítva: (brutalitásért) Nagy S. (20. p.)
Dabrowski Norbert: – Az elmúlt négy-öt fordulóban nem játszottunk igazán jól, ma két negyeden keresztül tartottuk a lépést a Vasassal, aztán kijött a két csapat közti különbség.
Földi László: – Két ellentétes félidőt láttunk, a négyperces kiállítás döntőnek bizonyult.

Eger-Junior válogatott 15:7 (4:3, 4:1, 2:1, 5:2)
G.: Bátori 4, Varga II. Zs. 3, Graham, Biros 2-2, Salamon, Kovács G., Gerritse, Bundschuh, ill. Csapó 2, Hornyák, Telegdy, Jansik Sz., Dőry, Gyárfás

EKF-Debrecen 9:12 (3:2, 0:4, 4:2, 2:4)
G.: Jakab D. 4, Keresztes, Takács J. 2-2, Molnár A., ill. Giorgetti 4, Halek 3, Palotás, Vindisch 2-2, Kállay

FTC-Szeged 3:17 (0:4, 1:6, 1:2, 1:5)
G.: Ernyey 2, Francsics, ill. Szivós, Kayes 3-3, Kiss Cs., Molnár T., Török B. 2-2, Kunac, Decker Á., Juhász Zs., Hegedüs, Younger

Honvéd-Szentes 14:8 (2:1, 3:3, 5:3, 4:1)
G.: Kiss G. 5, Boros T. 4, Jansik D. 2, Fülöp B., Kovács P., Tóth B., ill. Tóth Z., Regős 2-2, Bálint G., Németh D., Szabó I. Z., Nagy M.

Kaposvár-OSC 7:12 (0:2, 1:2, 2:4, 4:4)
G.: Hoppál 3, Berta 2, Juhász-Szelei, Kutasi, ill. Korényi 5, Simon A., Szőke, Szécsi D., Császár Gy.

Az alapszakasz végeredménye: 1.A-HID Szeged 73, 2.ZF-Eger 71, 3.TEVA-Vasas 69, 4.Szolnoki D-K 58, 5.Debrecen 50, 6.Groupama-Honvéd 43, 7.BVSC- Zugló 42, 8.Valdor-Szentes 33
9.Orvosegyetem SC 30, 10.EKF-EgerFood-Imo 17, 11.Junior válogatott 17, 12.FTC Waterpolo 14, 13.PVSK 12, 14.Kaposvár 7

A góllövőlista élmezőnye:

1. Giorgetti (Debrecen) 65,2. Molnár Tamás (Szeged) 61,3. Vámos Márton (Vasas) 60,4. Bátori Bence (Eger) 58,5. Kiss Gergely (Honvéd) 56,6. Kistamás Zsolt (Pécs) 54,7. Bóbis Máté (Pécs) 58,8-9. Dávid Zoltán (OSC), Szivós Márton (Szeged) 45-45 gól