Alpesi sí: Höfl-Riesch duplázott, Vonn és Miklós is javított

2013. 12. 08.

Ahogy pénteken, úgy szombaton is a német Maria Höfl-Riesch nyerte meg a lesiklást a női alpesi sízők világkupa-sorozatának kanadai állomásán, amelyen Miklós Edit idénybeli legjobbját elérve a 35. helyen végzett.

Mínusz 26 fokos hidegben rendezték a kanadai Lake Louiseban a soron következő lesikló futamát. Höfl-Riesch a sikerével növelte előnyét a szakági vk-pontversenyben, míg összetettben az élre ugrott.
Az olimpiai bajnok amerikai Lindsey Vonn második versenyén vett részt térdsérülése óta, s a pénteki 40. hely után ezúttal 11. lett.
Vonn, a szám vancouveri bajnoka a februári világbajnokságon súlyos balesetet szenvedett, s a jobb térdében az oldalsó és a keresztszalag is elszakadt, emellett a sípcsontja is eltört. Az amerikai sztársportoló november közepén edzés közben ismét bukott, és a jobb térdében részlegesen elszakadt az elülső keresztszalagja. Vonn úgy döntött, hogy nem műtteti meg a térdét, s megkezdte az edzéseket.

A 48-as rajtszámmal induló Miklós Edit 2.73 másodperccel a győztes Höfl-Riesch mögött a 60 fős mezőnyben a 35. helyet szerezte meg.
Az olimpián egy nemzet 4 sportolót indíthat minden alpesi versenyszámban, ha Miklós eredményét e szerint nézzük, akkor 5 osztrák 1-1 amerikai és olasz eredményét nem számítva a 28. helyen végzett.

"Az edzésekhez képest sikerült lefaragnom az időhátrányból a pénteki futamon, aminek örülök, de még mindig nem vagyok elégedett. Úgy érzem még bennem van egy igazán jó menet ezen a pályán. Nagyon szoros időeredményeink voltak, fél másodperc 10 helyezést is jelentett.
Szombaton egy újabb lehetőségem van versenyezni ugyanezen a pályán! Tudom mik a hibàim, tudom hol kell pontosabban meghúznom az ívet, úgyhogy nincs más hátra csak sebesen a pályán!
" - írta Facebook oldalán a legjobb magyar női alpesi síző.
Edit vasárnap Super G-ben áll rajthoz.

ALPESI SÍ, VK-VERSENY, LAKE LOUISE (Kanada)

Női lesiklás
1. Maria Höfl-Riesch (német) 1:55.09 perc, 2. Tina Weirather (liechtensteini) 1:55.43, 3. Anna Fenninger (osztrák) 1:55.56,...11.Lindsey Vonn 1:56.35,…35. Miklós Edit 1:57.82

A részletes eredményt itt megtalálják.

A szakági vk állása 3 verseny után (még 6 van hátra)
1. Höfl-Riesch 236 pont, 2. Elena Fanchini (olasz) 165, 3. Weirather 160

Az összetett vk állása 7 verseny után (még 27 van hátra)
1. Höfl-Riesch 393 pont, 2. Gut 346, 3. Fenninger 285

Küng 29 évesen megnyerte első vk-versenyét

Pályafutása első sikerét aratta a svájci Patrick Küng az alpesi sízők világkupa-sorozatában: a 29 éves versenyző a Beaver Creek-i állomáson szombaton rendezett férfi szuper-G versenyen bizonyult a leggyorsabbnak.

ALPESI SÍ, VK-VERSENY, BEAVER CREEK (Egyesült Államok)

Férfi szuper-G: 1. Patrick Küng (svájci) 1:21.73 perc, 2. Otmar Striedinger (osztrák) 1:21.97, 3. Peter Fill (olasz) és Hannes Reichelt (osztrák) 1:22.11

A szakági vk állása 2 verseny után (még 4 van hátra)