Alpesi sí: Miklós Edit felemás versenynapja

2014. 01. 13.

A svájci Adelbodenben a férfiak műlesiklásával, az ausztriai Altenmarktban pedig a nők szuper kombinációjával folytatódott az alpesi sízők világkupa-sorozata. A győzelmet előbbieknél az osztrák Marcel Hirscher, utóbbiaknál a kanadai Marie-Michele Gagnon szerezte meg.

A hölgyeknél az első sorozatot az osztrák Nicole Hosp nyerte meg a liechtensteini Tina Weirather és az osztrák Anna Fenninger előtt, Gagnon ekkor még csak a 16. volt 1.37-es hátránnyal.

Ott azonban a kanadai a második legjobb időt produkálva állt az élre, s vette át a vezetést a végül második osztrák Michaela Kirchgassertől, míg a hátralévők közül a német Maria Höfl-Riesch volt a legjobb, aki a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Szuper-G-ben rendkívül jól ment Miklós Editnek, de a szlalom után mégsem sikerült a pontszerzés a VK-kombinációs versenyén, Zauchensee-ben.
Remek formában teljesítette a szuper-g-t, és a 18. helyen végzett a magyar alpesi síző a kombinációs verseny első futamában.
A célon 19.-ként haladt át, de az egyik svájci versenyző kizárása miatt (a léce túl széles volt) egy helyet előrébb léphetett.

Délután a technikai futamot bonyolították, amely nem erőssége Editnek, de higgadt sízéssel teljesítette a szlalomot. Ám ez nem volt elég, hogy pontszerző helyen végezzen, a 35. lett.

Edit a következőképpen foglalta össze a verseny történéseit és tanulságait:
„A SG menetem egész jól sikerült, 1,5 másodperccel maradtam le, 19. időm volt, amikor leértem, de a svájci lány kizárása miatt, illetve mivel néhányan nem indultak szlalomban, 13.-ként rajtolhattam. Az eddigi felkészülésemben és versenyeimben nem igen mentem szlalomot, ennek hiánya meglátszott a menetemen, és sajnos kicsúsztam a harmincból. A FIS honlapján a 15. vagyok szuper-G--ben, ez azért van, mert aki kiesett a szlalom futamban az szuper G-be sem kapott FIS pontot. Még egy fontos dolog, amit tudni kell: kombinációs versenyen SG futamra nem adnak világkupa pontot, csak FIS pontot.
Igaz most ezzel a helyezéssel Világkupa pontot nem kaptam, de 20 FIS pontot csúsztam, és ezzel javítottam pontjaimon.
Egyébként elégedettek voltunk a SG menetemmel, nem volt egyszerű a pályatűzés, a sok letörés miatt sokan sok kaput lekéstek vagy kihagytak. Nagyon fontos volt a jó pályanézés, jó memorizálás…”

Miklós Edit hétfőn már Innerkremsben áll rajthoz, Európa Kupa versenye lesz, ismét szuper-g-ben bizonyíthat. Célja a FIS pontjainak javítása, hogy jobb rajtszámot kaphasson a következő Világ Kupákon.

A férfiaknák Hirscher csak a harmadik volt az első futamot követően, a svéd Mattias Hargin és a szombati győztes német Felix Neureuther mögött. A második futamban azonban az osztrák a második legjobb időt produkálta, s ezzel az élre állt, míg Neureuther kiesett, Hargin pedig hibázott, s végül még a dobogóról is leszorult. Így oda egy másik svéd, Andre Myhrer és a norvég Henrik Kristoffersen állhatott fel.

Alpesisí-vk, Adelboden (Svájc)
FÉRFI MŰLESIKLÁS: 1. Marcel Hirscher (osztrák) 1:49.75, 2. Andre Myhrer (svéd) +0.29, 3. Henrik Kristoffersen (norvég) +0.66