Alpesi sízőink versenyben az olimpiai indulásért

2017. 12. 31.

Magyarország alpesi sízésben a FIS honlapja szerint a jelenlegi állás szerint 1 férfi és 2 női kvótával rendelkezik a 2018-as phjongcshangi olimpiára. A nőknél Miklós Edit helye biztos, a férfiaknál többen, közöttük Kékesi Márton, Nagy Bence és Samsal Dalibor is versenyben van a kvótáért.

A következő hetekben mindhárman több versenyen is rajthoz állnak.

A kvótalistán a legelőkelőbb helyen Kékesi Márton áll, aki a közelmúltban az ausztriai Leogangban műlesiklásban egy CIT kategóriás versenyen alig maradt le a dobogóról.

A Fullsport SE 22 éves versenyzője a 2017-es St. Moritz-i világbajnokságon első magyarként műlesiklásban az első futamot a 22. helyen abszolválta, így jogot nyert, hogy a második futamban a legjobb 25 között rajthoz álljon.

Nagy Bence óriás-műlesiklásban bizonyult a legjobbnak a törökországi Erzurumban egy FIS versenyen. A 19 éves versenyző kiváló második futamának köszönhetően szerezte meg első FIS-győzelmét.

"Ma volt a negyedik versenynap itt Törökországban, ahol az eddigi két harmadik helyem után összejött a győzelem is. Igazság szerint a szlalomban nyújtott eredményeim hasznosabbak lesznek a jövőre nézve, hiszen abban a számban 20 pont körül javitottam az itteni versenyeken, azonban jelen pillanatban legalább annyira tudok örülni ennek az óriás-győzelemnek is, mint a szlalomdobogóknak a jobb szlalompontok ellenére, hiszen még soha nem nyertem nemzetközi FIS-versenyt, ami azért nagy örömmel tölt el.

A mai versenyen elég rosszul sikerült az első futam, úgyhogy csak a 6. helyről vártam a folytatást, és viszonylag nagy hátránnyal az elsőhöz képest. Azonban a második futamban nagyon jó sielést bemutatva tudtam végül egészen a dobogó legfelső fokáig előrejönni. A szezon hátralévő részét illettően elég reményteli vagyok, természetesen nekem is nagy célom kijutni a februári olimpiára, azonban ha ez nem sikerül, azt gondolom, nem történik tragédia, hiszen még csak 19 éves vagyok, így a legfontosabbnak a folyamatos, jól nyomonkövethető fejlődést tartom" - számolt be a törökországi versenyről a Rozmaring SE sízője.

A három sportoló közül a legtapasztaltabb Samsal Dalibor hosszú sérülése után kapcsolódott be a FIS világkupa-sorozat 2017/2018-as versenyeibe. Az ausztriai Dientenben egy CIT viadalon óriás-műlesiklásban az ötödik helyen ért a célba. Majd az olaszországi Pampeago Teseroban FIS versenyen lett 15. műlesiklásban. Legutóbb pedig a legrangosabb sorozatban, a FIS világkupaMadonna di Campiglio-i állomásán műlesiklásban a 66-os rajtszámmal a 61. helyen végzett. Így a második futamban a legjobb 25 között már nem állhatott rajthoz.

A három magyar síelő versenyfutása az olimpiai indulásért 2018-ban is folytatódik. A kvalifikáció január 21.-én zárodik.

(MOB, skihungary.hu, fotók: MOB/Szalmás Péter, skihungary.hu)