Antholzban is a franciák nyerték a férfiváltót

2013. 01. 21.

A férfiak 4x7.5 km-es váltóversenyével folytatódott a sílövő-világkupa az olaszországi Antholzban (Anterselva).

A győzelmet – ahogyan legutóbb Ruhpoldingban is – a Simon Fourcade, Jean Guillaume Beatrix, Alexis Boeuf, Martin Fourcade összeállítású francia csapat szerezte meg az oroszok és az osztrákok előtt. A franciák és az oroszok sokáig fej-fej mellett haladtak az élen, hosszú ideig a svédek és a csehek is velük tudtak tartani, ám később mindkét utóbbi gárda két-két büntetőkörre kényszerült, így visszaestek. Aztán az utolsó lövészettel egyszerre végzett Martin Fourcade és Dmitrij Malisko, de a pályán a franciák összetett vk-éllovasa faképnél hagyta vetélytársát és végül tíz másodperces előnnyel ért a célba. A harmadikok végül a büntetőkört futó osztrákok lettek, közel másfél perces hátránnyal.

A nők 4x6 km-es váltóversenyén a győzelmet Franziska Hildebrand, Miriam Gössner, Nadine Horchler, Andrea Henkel összeállítású német csapat szerezte meg az oroszok és a franciák előtt.
A német lányok elsősorban remek futóteljesítményüknek köszönhették a mostani győzelmet, hiszen annak ellenére végeztek az élen, hogy a lövészetek során tíz póttöltényt fel kellett használniuk, míg az oroszoknak csak kilencet, de a franciáknál ugyanez a mutató mindössze négy volt. Az idényben eddig már két váltóversenyt is megnyerő norvégoknak ezúttal be kellett érniük a negyedik hellyel, mert a váltó második tagja, Synnöve Solemdal büntetőkört volt kénytelen futni.

SÍLÖVŐ-VK, ANTHOLZ-ANTERSELVA (OLASZORSZÁG)

FÉRFI 4x7.5 KM-ES VÁLTÓ: 1. Franciaország 1:13:26.0 (0+8), 2. Oroszország +10.1 (0+8), 3. Ausztria +1:14:44.5 (1+8)

NŐI 4x6 KM-ES VÁLTÓ: 1. Németország 1:13:02.1 (0+10), 2. Oroszország +17.4 (0+9), 3. Franciaország +40.9 (0+4)