Arn Gréta nyolcaddöntős Stuttgartban

2012. 05. 01.

A magyar teniszezők egyesben ma három tornán is érdekeltek voltak. Először a fezi WTA-tornán Czink Melinda lépett pályára, de két szettben vereséget szenvedett a cseh Petra Cetkovskától.

A folytatás azonban már remekül sikerült a mieinknek, köszönhetően előbb az ATP-torna főtábláján először szereplő Balázs Attila Lukás Lacko elleni bravúros sikerének, majd Arn Gréta Katerina Bondarenko elleni stuttgarti győzelmének.

Arn Gréta 1 óra 15 perc alatt két játszmában legyőzte Katerina Bondarenkót a 740 ezer dollár összdíjazású stuttgarti salakpályás női tenisztorna első fordulójában.

A viadal honlapja szerint a selejtezőt sikerrel vevő Arn brékhátrányból megnyerte az első játszmát, majd viszonylag könnyedén a másodikat is a szerencsés vesztesként főtáblára került riválisával szemben.
Arnra a nyolcaddöntőben a negyedik helyen kiemelt Agnieszka Radwanska vár.

„Bondarenko jól játszott, gyorsan kezdett, mindenből nyerőt ütött, néha csak kapkodtam a fejem. Aztán az első szett végén sikerült megtörnöm a lendületét, a második elején pedig rögtön elvettem a szerváját. Hiába játszottam egyhuzamban negyedik nap, nagyon jól bírtam. Persze biztos nem így gondolkodnék, ha három órás meccsen nyertem volna... Nem fáj semmim, jó formában vagyok, és Radwanska ellen is lehet esélyem. Jó lenne még néhány meccset nyerni" – magyarázta Arn Gréta a stuttgarti premiertorna első fordulójában Katerina Bondarenko felett aratott 7:5, 6:3-as sikerét követően.

Babos negyeddöntős párosban

Az egyesben már búcsúzott Babos Tímea luxemburgi partnerével 56 perc alatt nyert egy spanyol duó ellen a marokkói salakpályás tenisztorna párosviadalának első fordulójában.
A magyar játékos és Mandy Minella a 220 ezer dollár összdíjazású viadal negyeddöntőjében a Czink Melindát és dél-afrikai párját kiejtő, negyedik helyen kiemelt Olga Govorcova, Olga Szavcsuk fehérorosz, ukrán kettőssel találkozik.

Szintén az első forduló jelentette a végállomást Marosi Katalin és a szlovák Janette husarova számára.

páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):
Babos Tímea, Mandy Minella (luxemburgi) - Estrella Candela Cabeza, Laura Pous Tio (spanyol) 6:3, 6:1
Urszula Radwanska (lengyel), Anna Tatisvili (grúz) - Marosi Katalin, Janette Husarova (szlovák) 5:7, 6:1, 10-8 - döntő rövidítés
Olga Govorcova, Olga Szavcsuk (fehérorosz, ukrán, 4.) - Czink Melinda, Chanelle Scheepers (dél-afrikai) 6:1, 6:3

Czink kiesett Marokkóban

Czink Melinda kikapott a harmadik helyen kiemelt Petra Cetkovskától a 220 ezer dollár összdíjazású marokkói salakpályás női tenisztorna első fordulójában.
A viadal hivatalos honlapja szerint az összecsapás 1 óra 18 percig tartott.
Czink előtt, még hétfőn Babos Tímea búcsúzott, így egyesben már nincs magyar játékos a főtáblán, párosban viszont hárman - rajtuk kívül Marosi Katalin - is érdekeltek még.

egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Petra Cetkovska (cseh, 3.)-Czink Melinda 6:4, 6:2

Óriási meccs volt, nagyon fáradt vagyok - Balázs Attila

A nyolc év szünet első magyarként ATP-torna főtábláján játszó Balázs Attila az első szett elején futott az eredmény után, ám 3:3 után fej-fej mellett haladtak a felek, egészen a rövidítésig. A rövidítésben a magyar teniszezőnek öt szettlabdája volt (6–1), ám a szlovák Lacko elképesztőt hajrázott, és 9–7-re fordított, így megnyerte az első játszmát.

A második szettben mindkét teniszező hozta adogatásait – bár Balázs öt bréklabdát hárított –, így ismét rövidítés következett. Ebben a 23 éves magyar játékos meglépett, s 6–2-nél magabiztosan fejezte be a labdamenetet, így egyenlített.

A harmadik játszmában 2:2-nél brékelt Balázs Attila, majd 5:4-nél semmire hozva adogatását megnyerte a mérkőzést. A döntő szettben a magyar teniszező magabiztosan adogatott, első szerváinak 90 százalékából pontot csinált, szlovák ellenfele fogadóként mindössze öt pontot szerzett. A találkozó 13 perc híján két óráig tartott.

Balázs Attila ellenfele a második fordulóban Polito Starace lesz, aki az első körben a kilencedik helyen kiemelt Jérémy Chardyt búcsúztatta (6:3, 6:0).

Balázs Attila nagyon elfáradt a világranglistán nála jóval előkelőbb helyen rangsorolt (64.) Lukás Lacko elleni, győztesen megvívott meccsen, a bukaresti ATP-tornán.

„Az első játszma végén nem tudtam mit tenni, nagyon jól ritörnözött a szerváim után. Aztán szerencsére maradt erőm, ráadásul továbbra is jól ment az adogatás – a második tie break már az enyém lett, a döntő szettben pedig sikerült kihasználnom a hullámvölgyét" – magyarázta Balázs Attila, aki a második fordulóban az olasz Potito Staracéval (76.) játszik szerdán.
"Óriási meccs volt, nagyon fáradt vagyok, de remélem, szerdára sikerül kipihennem magam, és tovább tart a sorozatom, mert Starace ellen is van esélyem a győzelemre. Hasonló meccs lehet, mint a Lacko elleni."