Kiesett a favorit Kosiba, Jakab duó

Asztalitenisz csapat-vb: Bravúr! Vert helyzetből nyertek a férfiak, a nők két veresége

2014. 04. 30.

A magyar női asztalitenisz-válogatott nagy csatára késztette az esélyesebb tajvani válogatottat, amelytől végül 3-2-re kikapott a tokiói csapat-világbajnokság keddi, második fordulójában.

A nemzetközi szövetség honlapja szerint Téglás Péter együttese három pár után Póta Georgina és Madarász Dóra egy-egy sikerével 2-1-re vezetett, ám aztán előbb Póta, majd végül Pergel Szandra is kikapott, így vereség lett a vége.

A nap folyamán a női válogatott a második találkozóján sima, 3-0-s vereséget szenvedett a házigazda japán együttestől. A kapitány Pergel Szandra és Madarász Dóra mellett ezúttal Póta Georgina helyett Ambrus Krisztinát játszatta.
A mérkőzés kevés izgalmat tartogatott, Ambrus három, míg Pergel és Madarász négy-négy játszmában veszített.
A szerdai folytatásban Ausztrália ellen lép asztalhoz a magyar együttes.

A magyar férfi válogatott óriási csatában, 0:2-ről fordítva 3:2-re legyőzte a tavaly Eb-ezüstérmet szerző görög együttest. A Pázsy Ferenc irányította együttes két sima vereséggel kezdte a meccset, mivel Jakab János és Pattantyús Ádám is kikapott, ezután azonban Kosiba Dániel szépített, majd Pattantyús egyenlíteni tudott, a mindent eldöntő meccsen pedig Jakab négy játszmában legyőzte Kalinikosz Kreangát.
Jakabék szerdán előbb a román, majd a francia csapat ellen lépnek asztalhoz.

Mindkét magyar együttes a 24 csapatos bajnoki divízióban szerepel, ahol négy, egyenként hat válogatottat felvonultató csoportot alakítottak ki. Körmérkőzések után a hatosok első helyezettjei egyből a negyeddöntőbe jutnak, míg a négy-négy második és harmadik rájátszásban dönti el, hogy mely négy csapat kerül még a legjobb nyolc közé. Onnantól kezdve kieséses rendszerben folytatódik a küzdelem. A csoportok 4-6. helyezettjei a 13-24. helyért lépnek asztalhoz a torna második szakaszában.