Asztalitenisz Hungarian Open, Eger: három arany, három ezüst, három bronz

2014. 03. 16.

Arany-, ezüst- és bronzéremből is hármat-hármat szereztek a mieink szombaton az egyéni verseny során az egri Hungarian Open nemzetközi paralimpiai asztalitenisz-viadalon.

Arlóy Zsófia (8-as kategória, a képen) a körmérkőzéses sorozat során, befejező, negyedik mérkőzését is 3-0-ra nyerte, így fantasztikus teljesítménnyel, játszmaveszteség nélkül szerezte meg az első helyet.

Szenzációsan játszott Csonka András (8-as kategória) is, aki az elődöntőben 3-0-ra múlta felül belga ellenfelét, majd a fináléban a londoni paralimpiai ezüstérmes Csejtey Richárdnál is 3-0-ra bizonyult jobbnak. A játszmaarány megtévesztő, óriási csatát vívott a két asztaliteniszező, az első szettet ugyanis 8-10-ről fordítva nyerte végül 13-11-re játékosunk, míg a harmadik felvonásban 12-10 lett az eredmény.

Paralimpiai bajnokunk, Pálos Péter (11-es kategória) az elődöntőben 3-1-re győzte le ausztrál ellenfelét, az aranyéremért izgalmas, ötjátszmás meccsen, a döntő játszmát 11-9-re tudta megnyerni belga riválisával szemben.

Az 1-es kategóriában Major Endre az elődöntőben Kaiser János ellen nyert 3-1-re, a fináléban viszont 3-1-re kikapott a kétszeres paralimpiai bajnok német Holger Nikelistől. Major Endre volt az első játékos a tornán, aki játszmát tudott nyerni a német világklasszis ellen Egerben.

A 9-esek között induló Berecki Dezső nagy csatában bizonyult jobbnak 3-2-re a legjobb négy között német ellenfelénél, a döntőben pedig újabb ötjátszmás küzdelemben kikapott belga riválisától.

A 10-eseknél négy résztvevő körmérkőzéses tornáján Szigeti Béla két 3-0-s győzelemmel és egy 3-0-s vereséggel a második helyen végzett.

Bronzérmes lett az 1-es kategóriában az elődöntőben Major Endrétől vereséget szenvedett Kaiser János, a 6-7-es összevont kategóriában Molnár Dóra lett harmadik, miután két győzelemmel és két vereséggel zárt a körmérkőzéses tornán.

Szintén a harmadik helyen végzett Bicsák Bettina (10-es kategória), akit a döntőbe jutásért a háromszoros paralimpiai bajnok lengyel Natalia Partyka győzött le 3-0-ra.
Asztalitenisz Hungarian Open, Eger: Aranyosi Péter nagyjából ezekre az eredményekre számított

Aranyosi Péter, a magyar asztalitenisz-válogatott szakvezetője nagyjából olyan eredményekre számított az egri Hungarian Open nemzetközi versenyen, amilyenek születtek.
„A mezőny ismeretében többé kevésbé erre lehetett számítani – mondta a szakvezető az egyéni versenyek befejezése után. – Arlóy Zsófi nagyon szép győzelmet aratott, végig uralta a mezőnyt, sokat fejlődött a játéka az elmúlt időszakban, kitartó és kemény edzésmunkájának köszönheti, hogy a szeptemberi pekingi világbajnokságra is sikerült kvalifikációt szereznie. Csonka Andris is kiválóan szerepelt, a döntőben a paralimpiai ezüstérmes Csejtey Richárd ellen lenyűgöző teljesítményt nyújtott, nem sokan vannak a világon, akik 8-10-ről képesek fordítani Ricsi ellen. Andris mindig rendkívül szorgalmasan és céltudatosan dolgozott, a kiugró sikerekhez azonban mentálisan is a csúcson kell lenni, szerencsére ezen a téren is sikerül sokat előrelépnie. Pálos Peti nem volt jó formában, de klasszisát mutatja, hogy így is megszerezte az első helyet nagyon erős riválisok ellen. A selejtezők során kétszer is 0-2-ről fordított, a döntőt is öt játszmában nyerte meg. Sajnos a térde továbbra sincs tökéletes állapotban, a világbajnokság után elkerülhetetlen lesz a műtét.”

A szakember elmondta, születtek váratlan eredmények is.

„Zborai Gyula kiesése váratlanul ért a negyeddöntőben, mert nála gyengébb játékostól kapott ki 3-2-re – tette hozzá a szakember. – Ez a vereség azért fáj nagyon, mert a világranglistán Gyula sok pontot veszített ezzel a vereséggel, aminek következtében a pekingi vb-n a sorsolásnál hátrébb sorolják, és erősebb ellenfelekkel szemben kell majd megpróbálnia jó eredményt elérnie. Hasonló váratlan vereséget szenvedett Berecki Dezső a döntőben, egy olyan belgától, akit most láttunk először. Öt játszmában természetesen bármikor ki lehet kapni, főleg egy döntőben, de itt is az a gond, mint Gyulánál, hogy mivel a világranglistán sokkal hátrébb szerepel a belga, ezért Dezső is sok pontot veszített.”

Délután jól kezdték a férfiak a csapatversenyt.

Csak egy férfi együttesünk szenvedett vereséget szombaton.

Az 1-2-es összevont kategóriában Kaiser János Major Endrével 3-1-es vereséget szenvedett Szlovákiától, ha második selejtezőjét megnyeri a magyar kettős vasárnap a koreaiak ellen, akkor bejut az elődöntőbe.

A többi kategóriában a férfiaknál öt-öt csapat küzd egymással körmérkőzéses torna keretében.

A 3-as kategóriában Barabás Balázs izraeli társával 3-0-ra nyert egy szlovák, horvát duó ellen, a 8-asok között Csonka András Zborai Gyulával aratott ugyanilyen különbségű győzelmet az olaszok ellen, míg a 11-eseknél Pálos Péter koreai társával szintén nem veszített mérkőzést a lengyelek ellen.

A 9-10 összevont kategóriában a Berecki Dezső, Farkas László, Szigeti Béla összeállítású csapatunk a nyitányon 3-1-re nyert egy holland, lengyel kettős ellen.

A nőknél az 1-5 összevont kategóriában Kovács Ilona ír partnerrel 3-0-s vereséget szenvedett a szerbektől, 3-2-re nyert a németek ellen, és a szerb-német párharc után dől el, hogy bejut-e a négy közé. Ha a szerbek nyernek, akkor igen, ha a németek győznek akkor a körbeverés után a játszmaarány dönt a sorrendről. A 6-8 összevont kategóriában Farkas Lászlóné és Molnár Dóra 0-3-mal kezdtek az oroszok ellen. Itt négy csapat körmérkőzéses rendszerben játszik egymás ellen.

A 9-10 összevont kategóriában Arlóy Zsófia és Bicsák Bettina első mérkőzésén 3-0-ra veszített a német, horvát vegyes csapat ellen.