ATP-vb: Djokovics harmadszor is világbajnok

2013. 11. 12.

Az aktuális világranglista és az elmúlt napok is azt mondatták velünk, hogy hétfő este a két legjobb formában lévő teniszező csapott össze az ATP 2013-as világbajnoki címéért.

Rafael Nadal és Novak Djokovics ebben az évben már hatodszor nézrt szembe egymással (eddigi mérleg: 3–2 a spanyolnak), összesen pedig ez volt a 39. egymás elleni meccsük (22–16) – nem véletlenül hangsúlyozta a Stanislas Wawrinka elleni elődöntő után Djokovics, hogy aligha kell őket bemutatni egymásnak.

Rafael Nadal pályafutása során gyakorlatilag minden nagy címet begyűjtött a teniszpályákon:
13 Grand Slam-győzelm – mind a négy tornáról legalább egy –, négy Davis-kupa-siker, Pekingből olimpiai arany, az egyetlen, ami még hiányzott neki, az az ATP-világbajnokságon elért elsőség. Meglepő módon döntőbe is csak egyszer jutott el eddig a spanyol, ám 2010-ben Roger Federer három játszmában (6:3, 3:6, 6:1) legyőzte őt a hétfői döntőnek is helyt adó O2 Arenában.

Novak Djokovics már két ATP-vb-trófeát is nyert. Az elsőt még az első GS-győzelem évéből, 2008-ból, a másik pedig tavalyról volt, amikor is Nadal a sérülése miatt kihagyta az ATP-évzárót.

Ilyen előzmények után Novak Djokovics simán nyerte az ATP-világbajnokságot, miután a londoni döntőben két szettben legyőzte Rafael Nadalt. A szerb teniszező a spanyol játékos elleni sikerével megvédte címét, és harmadszor hódította el az ATP-vb-trófeát, amely továbbra is hiányzik a világelső gyűjteményéből.

A párosok döntőjében ugyanakkor spanyol diadal született. A MArrero, Verdasco duó legyőzte az esélyesebb amerikai Beyan testvéreket.

BARCLAYS ATP WORLD TOUR FINALS, LONDON (6 000 000 dollár, kemény pálya)

EGYES, DÖNTŐ
Rafael Nadal (spanyol, 1.)–Novak Djokovics (szerb, 2.) 3:6, 4:6

PÁROS, DÖNTŐ
Marrero, Verdasco (spanyol, 6.)–B. Bryan, M. Bryan (amerikai, 1.) 7:5, 6:7 (3–7), 10–7