AUSTRALIAN OPEN: Babos Timea párosban a nyolcaddöntőben búcsúzott

2014. 01. 19.

Babos Timea és Petra Martic nem jutott a párostorna negyeddöntőjébe az Australian Openen, miután két szettben vereséget szenvedett az ausztrál Jarmila Gajdosovától és a horvát Alja Tomljanovictól. A mérkőzés 1 óra 10 percig tartott.

A 27 perces első szett elején Timi és Martic simán hozta első adogatását, majd 40-40-re állt a következő gémben. Sajnos az ausztrál kettős egyenlített, majd 40-re brékelte Marticot. A magyar-horvát duó még szépített 3:2-re, de ezúttal nem fogadott olyan jól, mint szombaton a tavalyi döntős ellen.
Gajdosova és Tomljanovic viszont kiválóan ritörnözött, 4:2-nél 30-ra nyerte el ellenfele, Martic adogatását. A hazai páros a következő játékban 0-ra szerválta ki a szettet.

A második játszma már sokkal szorosabban alakult. Timi és horvát társa sokkal jobban szervált, 5:5-ig folyamatosan vezetett. A fogadásokkal azonban nem igazán boldogultak, bréklabdáig nem jutottak el.

Sajnos a tizenegyedik játékban Gajdosova és Tomljanovic brékelt 30-ra, kihasználta a második esélyt Martic szervájánál. Utána pedig már 30-30 után adogatóként nem adtak esélyt ellenfelüknek, 30-ra kiszerválták a mérkőzést. Így a hazai duó jutott a negyeddöntőbe.

Babos így befejezte melbourne-i szereplését. A 20 éves magyar játékos a tervek szerint legközelebb Párizsban lép pályára, majd jön a Fed Kupa budapesti versenye, utána pedig két brazíliai torna következik Rióban és Florianopolisban.

AUSTRALIAN OPEN (GRAND SLAM-VERSENY, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 3. FORDULÓ
Jarmila Gajdosova, Alja Tomljanovic (ausztrál, horvát)-Babos Tímea, Petra Martic (magyar, horvát) 6:2, 7:5

(Forrás: babostimea.hu)