Az 1-5-ös záró negyed is belefért a Honvédnak

2013. 02. 21.

Bár a Honvéd az utolsó negyedet 5–1-re elvesztette a sereghajtó Kaposvár otthonában a férfi vízilabda ob I 16. fordulójában, két gólt megőrzött az előnyéből, és nyert.

Fordulatos mérkőzésen 10–8-ra nyert az újonc EKF-Egerfood-Imola a PVSK ellen a férfi vízilabda ob I 16. fordulójában. Az alsóházi mérkőzésen eltiltás miatt Tóth Péter edző és Sántavy Máté is hiányzott a házigazdáknál.
A rutinosabb játékosokkal felálló Pécs kezdett jobban 2–0-ra, majd 6–4-re is vezetett. Az egriek azonban a harmadik negyedben jó ritmusban és eredményesen támadtak, és 4–1-es játékrésszel 8–6-ra átvették a vezetést.
A záró negyedet a juniorválogatott Zalánki Gergő remekbe szabott egyéni akciója vezette be. A folytatásban a hazai együttes hősiesen védekezve tartotta előnyét.

Szolnokon is megőrizte veretlenségét a Szeged férfi vízilabdacsapata, amely 7–5-re legyőzte vendéglátóját. Az első félidőben csak négy gól esett, de 2–2 után Vincze Balázs csapata a harmadik negyedben ötgólos előnyt szerzett, amelyet már nem tudott ledolgozni a tabellán továbbra is a negyedik helyen álló Szolnok.
Az előzetesen a bajnoki döntőbe leginkább várt két csapat, a Szolnok és a Szeged soraiban 11 olyan pólós ugrott medencébe, aki szerepelt a múlt hétvégi Volvo-kupán – no meg további négy aktív válogatott játékos. Ám amíg Kecskeméten simán felállhatott volna a Decker A. – Szivós, Somogyi, Decker Á., Kis G., Hosnyánszky, Török sorral a Benedek-csapat, ezek a játékosok kétfelé oszlottak (kiegészülve a két román válogatottal, Ramiro Georgescuval és Tiberiu Negreannal), s immár egymás ellen küzdöttek.

A szezonbeli egyetlen vereségét a BL-ben, a Partizan otthonában elszenvedő csongrádi együttes a kiegyenlített, nagyon kevés gólt hozó első félidő (a hetedik perc elején még 0–0 volt az állás) után a harmadik negyedben állva hagyta vendéglátóját, öt gólt is szerzett, miközben a Volvo-kupáról lemaradó Baksa László bravúrt bravúrra halmozott – és ahogy lenni szokott, szerencséje is volt –, nem engedte a kapujába a labdát.

Az ősszel Szegeden a meccs végén alulmaradó szolnokiak ezúttal nem nüánszokkal bukták el a mérkőzést, az utolsó nyolc perc előtt reménytelen helyzetbe kerültek. Ám megpróbálták a lehetetlent, de az ötgólos hátrányból csak hármat dolgoztak le. Azért a végén idegessé vált a vendégcsapat is, miután Vincze Balázs időkérését késve vette észre a zsűri, Baksa önkívületben ordibált a meccs felügyelőivel, amiért végleges kiállítást kapott.

A Szeged végül három pontra tudta növelni előnyét a második helyen álló ZF Egerrel szemben

FÉRFI VÍZILABDA OB I
16. FORDULÓ

KAPOSVÁRI VK–GROUPAMA HONVÉD 9–11 (0–5, 1–3, 3–2, 5–1), Kaposvár, 200 néző. V: Füzesi, Veilandics
KAPOSVÁR: NAGY P. – BERTA 3, Horváth D., Burburan, Juhász-Szelei 1, Benic 1, Gyurováth. Cs: BAKÓ 3, Maár, Papp G., Hoppál 1, Prikidánovics, Kutasi
HONVÉD: GERGELY – Fülöp, Mátyás, KISS G. 4, JANSIK 3, Kovács P. 1, STEINMETZ B. 2. Cs: Bendes (kapus), Tóth B. 1, Jávor, Boros, Jakab, Marnitz, Hangody L
Gól – emberelőnyből: 9/1, ill. 11/4 Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 2/2
David Burburan: – Elképesztően rosszul kezdtünk, de a végére feljöttünk. A nagy múltú Honvéd ellen egy ilyen eredmény elfogadható a számunkra.
Vad Lajos: – Három negyeden át jól játszottunk.

EKF-Egerfood-Imola–PVSK 10–8 (2–2, 2–3, 4–1, 2–2), Eger, Bitskey-uszoda, 150 néző. Vezette: Molnár P., Petik A.
EGER: LABONCZ – Keresztes F. 1, Keresztes I., Bánhidy, FARKAS P. 2, Jakab 1, PETROVAI 1. Csere: TAKÁCS 1, MOLNÁR A. 2, ZALÁNKI 2, Milkovich, Szőllősi. Edző: Tóth Péter
PVSK: Barát – De Blaiso, DRAGIC 1, Monostori, Bereczki 1, KISTAMÁS 3, Bóbis 1. Csere: Krizsán, Ágner 1, LUKÁCS 1
Gól – emberelőnyből: 6/0, ill. 9/5 Ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Farkas P. (28.)
Tóth Péter: – Nagyon jól küzdött a csapatom. A védekezésünk kiválóan működött. Ennek köszönhetően is sikerült négy hatról fordítani. Nagyon kellett ez a siker, újabb lökést adhat a folytatáshoz.
Petik Attila: – A mai mérkőzés után nem szeretnék nyilatkozni semmit.

SZOLNOK-SZEGED 5:7 (1:1, 1:1, 0:5, 3:0), Szolnok, v.: Vogel, Juhász
Szolnok: Decker A., Gocics 1, Hosnyánszky, Alekszics, Pásztor, Kis G. 1, Negrean. Cs.: Kovács O., Nyéki 1, Vörös, Hangay Z. Marnitz, Georgescu 2
Szeged: Baksa, Kunac, Kiss Cs. 1, Szivós 1, Molnár T. 1, Somogyi, Török B. 1. Cs.: Decker Á., Varga P., Kayes 1, Hegedüs 1, Juhász, Younger 1, Molnár D. (kapus)
Gól - emberelőnyből: 2/12, ill. 1/10 Gól - ötméteresből: -, ill. 1/1
Kiállítás cserével végleg: Baksa László
Kipontozódott: Decker Ádám
MESTERMÉRLEG:
Vincze Balázs: – Nagyon jól működött a védekezésünk, az első két negyedben mind a két csapatra jellemző volt ez. A harmadik negyedben adódott alkalmakat, mint például egy lepattanó szabaddobás, maximálisan ki tudtuk használni. Az utolsó negyedben már passzív volt a támadójátékunk, több volt a fegyelmezetlenség, de így is nyerni tudtunk. Baksa László fegyelmezetlensége nem tetszett, ilyet az utolsó percben, háromgólos előnynél sem engedhet meg magának egy játékos. Persze hozzá kell tennem, fantasztikus védésekkel járult hozzá a győzelemhez.
Kiss Csaba: - Percről percre jobbak voltunk, a Szolnok így egyre inkább bizonytalan lett. Folyamatosan felszálló ágban vagyunk, ami tavaly tavasszal nem tartott ki a szezon végéig, de most remljük, másként lesz.

AZ ÁLLÁS 1. A-HID Szeged VE 52/18 mérkőzés, 2. ZF-Eger 49/18, 3. TEVA-Vasas 41/15, 4. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 37/17, 5. Groupama Honvéd 31/17, 6. Debrecen 31/16, 7. BVSC-Zugló 27/16, 8. Orvosegyetem Sport Club 20/17, 9. Szentesi VK 18/16, 10. Juniorválogatott 13/16, 11. EKF-EgerFood-Imola 9/17, 12. PVSK-Füszért 9/17, 13. FTC Waterpolo 6/16, 14. Kaposvári VK 3/18