Az Eger maradt veretlen a női bajnokságban

2013. 11. 24.

Az eddig minden meccsét megnyerő címvédő bajnok és a remekül szereplő UVSE szombati rangadóján az egriek voltak jobbak.

A kupadöntőt elveszítette az Eger Szolnokon, a Dunaújváros ellenében, de Ráski Lilla sérülése mellett igen izgalmasra sikeredett a kupafinálé, ezzel együtt is. Az UVSE elleni találkozón nem volt ott a keretben Zajácz Hanna, Vályi Fanni és Katona Réka sem, így lényegében tartalékosan állt fel Kelemen Attila csapata.

A találkozó elején ugyanakkor villámrajtot vettek a hazaiak, hiszen Pengő Nikolett, Czigány Dóra, majd Pócsi Bianka góljaival 3-0-ra húztak el. Ezután Barna Edina pillanatai következtek, a vendégek kapusa három lövést is hárított, ráadásul előtt Kisteleki Hanna, majd büntetőből Kövesdi Vivien talált be, a negyed végére feljött ellenfelére a vendégcsapat. Amíg a kupadöntőben kijött a lépés a brit válogatott Francesca Claytonnak, most nagyon nem ment neki az elején, a második negyed elején sokat próbálkozott, de eredménytelenül. Nem úgy az UVSE, amely 3-0-val indította a játékrészt, és 5-3-ra átvette a vezetést, kétszer megúsztak, a harmadik gól pedig büntetőből született.

Nagyon változatos és egyben remek meccset láthattak az egriek, 5-5-re egyenlített az Eger, Ritz Anna visszavette az előnyt, de 7-6-nál már újra a hazaiak vezettek, a meccsen 7 (!) gólig jutó Czigány Dóra pedig kétgólosra hizlalta a differenciát (8-6) – már a harmadik negyed elején.

Ez aztán 10-7-nél már háromgólosra nőtt, viszont 47 másodperccel a negyed vége előtt Kumi Zsófia emberelőnyös góljával 11-10 állt az eredményjelzőn.
A negyedik nyolcpercben már csak Czigány Dóra lőtt gólt a hazaiak részéről (hármat), az UVSE viszont csak egyre volt képes, így az Eger őrizte meg veretlenségét – de az újpestiek sem szégyenkezhetnek.

Ami a többi mérkőzést illeti: a BVSC simán verte az ASI-t, míg a Szeged megszerezte első győzelmét a bajnokságban, miután nagy csatában verte a Honvéd-POLO együttesét a fővárosban.

A szolnoki kupaelődöntőben szívósan küzdött a Szentes a Dunaújváros ellen, és most sem volt másként. Sőt, talán még kevesebb hiányzott a Tóth-csapatnak ahhoz, hogy pontot szerezzen az esélyesebbnek vélt újvárosiak otthonában, de az a kicsi plusz megint hiányzott végül.

Gémes gólja volt az első a mérkőzésen (0-1), de erre három Gurisatti Gréta-gól érkezett, miközben Kasó Orsolya jelezte, ezúttal is főszereplővé kíván előrelépni, és ez sikerült is neki már az első negyedben, amikor fontos helyzetekben hárított. Miskolczi Kittié volt az első olyan hazai találat, amely nem Gurisatti nevéhez fűződött (4-1), miközben feltűnően sok labdát adott el a Szentes. Úgy tűnt, simább lehet tehát ez a rangadó, mint az egy héttel ezelőtti, 6-2 után viszont kicsit megtört a hazaiak lendülete.

Mihók Attila többször is azt nyilatkozta, hogy hiába játszik olykor szenzációsan a csapata, minden meccsen előfordul 5-8 perc, amikor jön a rövidzárlat. Most is voltak ilyen periódusok, ennek köszönhető az is, hogy a harmadik negyedet 6-4-re megnyerte a Szentes, és feljött 9-8-ra. 10-8-nál Gundl ötméterest védett, majd emberelőnyhöz jutottak a vendégek, de van der Sloot kihagyta a fórt, Kasó a helyén volt. Hat és fél perccel a vége előtt Miskolczi góljával 11-8 volt az állás, és a szentesiek már nem tudtak újabb lendületet venni a meccs végére.

Ismét szoros volt, de ismét a Dunaújváros győzött.

Eredmények – női ob I.-es bajnokság, 6. forduló:

ZF-Eger – UVSE 14-11 (3-2, 4-4, 4-4, 3-1)
Eger: Gangl – Pócsi 2, Czigány 7 (1), Clayton 1, Veréb, Somhegyi 1, Pengő 2. Csere: Parádi 1, Jenes.
UVSE: Barna – Ritz 1, Kisteleki H. 6 (2), Kövesdi 2 (2), Sikter, Kumi 2, Tóth A. Csere: Hertzka, Miló Sidló, Kiss E., Zhang Wei Wei, Azumah.
Gól/emberelőny: 3/11, illetve 1/9 Ötméteresek: 1/1, illetve 4/4
Kipontozódott: Pengő (21.), Pócsi (31.), illetve Zhang Wei Wei (29.), Tóth A. (31.)

Honvéd-POLO – Szegedi Vízmű Taylor&Nash Universitas 9-12 (3-4, 3-3, 0-3, 3-2),
Honvéd: Varga – O-Nagy 1, Kerekes 1, Hlengiwe, Kling 3, Kiss A., Dombrádi 2 (1). Csere: Gazsovits, Szívós 1, Ráduly, Szűcs 1.
Szeged: Tóth E. – Árkosy, Lengyel Dorottya 1, Miklós D. 1, Dalmády P. 3, Dalmády Sz. 6. (2), Lengyel Dominika 1. Csere: Vidovics, Lengyel A., Doktor.
Gól/emberelőny: 3/14, illetve 5/17 Ötméteresek: 1/1, illetve 2/2
Kipontozódott: Dombrádi (15.), O-Nagy (21.), Ráduly (29.), Gazsovits (31.), illetve Lemgyel A. (21.), Dalmády Sz. (27.), Dalmády P. (28.)

Angyalföldi SI DSE – BVSC-Zugló 7-19 (1-6, 1-2, 1-6, 4-5),
ASI: Menczinger M. – Gazdag 2, Porvay, Török, Bodócs, Gabura 1, Ipacs 2. Csere: Szilvási, Bene 1, Sajben, Palotás, Fekete 1.
BVSC: Horváth – Farkas 3, Takács 3, Illés H. 4, Kele 2, Leimeter, Gyöngyössy 1. Csere: Doroszlai (kapus), Máté 1, Varga 1, Tamás 3, Szabó, Bors 1, Szmodics.
Gól/emberelőny: 1/7, illetve 3/8 Ötméteresek: 0/1, illetve 0/2
Kipontozódott: Bodócs (15.)

Dunaújvárosi Főiskola – Hungerit-Szentes 13-10 (2-1, 4-1, 4-6, 3-2),
Dunaújváros: Kasó – Menczinger, Gurisatti 4, Miskolczi 4 (1), Ziegler, Csabai 2, Polák 1. Csere: Szilágyi 1, Sinka, Garda, Horváth B. 1.
Szentes: Gundl – Győri 2, Hevesi 1, van der Sloot 4, Rácz, Kövér-Kiss 1, Gémes 1. Csere: Etiebet 1, Magyar, Kádár.
Gól/emberelőny: 5/10, illetve 2/12 Ötméteresek: 1/2, illetve -
Kipontozódott: Ziegler (25.), illetve Etiebet (24.), Kövér-Kiss (31.)

Tabella - Alapszakasz: 1. ZF-Eger 18, 2. UVSE Vízilabda Kft. 15, 3. Hungerit-Szentes 12, 4. Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület 10, 5. BVSC- Zugló 10, 6. Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 3, 7. Honvéd POLO 3, 8. Angyalföldi SI DSE 0